“ Reality” – tak może nazywać się nowy produkt Apple

Łukasz Bernaczyk   29 sierpnia 2022

Apple rozpoczęło właśnie procedury zastrzegania nazw i znaków towarowych dla nowego produktu, jakim mają być gogle mieszanej rzeczywistości (MR), łączące rzeczywistość wirtualną (VR) i rozszerzoną (AR). Zobaczmy jak może nazywać się nowe urządzenie firmy z Cupertino i co o nim wiemy.

berrolia

“ Reality” – gogle mieszanej rzeczywistości od Apple

O tym, że Apple pracuje nad goglami mieszanej rzeczywistości (MR – ang. Mixed Reality) wiemy już od dawna. Urządzenie ma oferować połączenie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz być wyposażone w najbardziej zaawansowane technologicznie podzespoły, w tym ekrany 8K, kilkanaście wysokiej jakości kamer i autorski procesor Apple.

Premiera urządzenia spodziewana jest w 2023 roku, najprawdopodobniej w jego pierwszej połowie, być może już w styczniu. Najprawdopodobniej właśnie w związku z zbliżającą się premierą Apple rozpoczęło niedawno procedury związane z zastrzeżeniem nazw i znaków towarowych dla swoich gogli – w ostatnich dniach odkryto, że powiązane z Apple firmy zastrzegły niedawno takie nazwy, jak “Reality One”, “Reality Pro” i “Reality Processor”.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Wiele wskazuje na to, że podstawową nazwą urządzenia będzie “ Reality”, gdzie pierwsze dwie wersje gogli mogą otrzymać nazwy “ Reality One” oraz “ Reality Pro”. Słowo “reality” od dawna było szykowane przez Apple jako potencjalna nazwa dla własnych googli. Już w 2017 roku Bloomberg informował, że firma z Cupertino pracuje nad nowym systemem operacyjnym o nazwie roboczej “rOS” lub “realityOS” dla gogli mieszanej rzeczywistości własnej produkcji.

Po dwóch nazwach “ Reality One” oraz “ Reality Pro” można spodziewać się, że Apple zaprezentuje dwie wersje własnych gogli MR i podobnie jak w przypadku innych produktów, jedne z nich będą wersją bazową, drugie natomiast droższą wersją “Pro”, wyposażoną w bardziej zaawansowane i droższe komponenty.

Cena gogli Apple nie jest na ten moment znana, jednak spekuluje się, że może to być nawet 3500 dolarów + miesięczny abonament.

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: