Możecie już wypróbować odblokowywanie iPhone’a za pomocą Apple Watcha – publiczne bety iOS 14.5 i watchOS 7.4 już do pobrania

Tomek Czech   5 lutego 2021

W poniedziałek Apple udostępniło deweloperom pierwszą betę iOS 14.5, która zawiera funkcję umożliwiającą odblokowanie iPhone’a za pomocą Apple Watcha, gdy mamy założoną maskę. Potrzebny jest do tego zegarek z watchOS 7.4, którego pierwsza beta także pojawiła się w poniedziałek. Wczoraj Apple udostępniło pierwsze publiczne bety obydwu systemów, co oznacza, że nową funkcjonalność może wypróbować każdy.

iOS 14.5 i watchOS 7.4 – odblokowywanie iPhone’a za pomocą Apple Watcha

Publiczne bety iOS 14.5 i watchOS 7.4 może pobrać każdy, kto jest zarejestrowany w programie Apple Software Beta Program. A jeśli ktoś nie jest w nim zarejestrowany, może to bezpłatnie i szybko zrobić w każdej chwili.

Rejestrujemy się logując się na stronie programu za pomocą naszego Apple ID (najlepiej od razu na iPhonie), następnie przechodzimy do zakładki „Enroll Your Devices”, przewijamy w dół, aż pojawi się przycisk Download profile. Klikamy w niego i instalujemy profil beta. Aktualizacja iOS 14 pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia, czyli w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

Przed instalacją koniecznie zróbcie kopię zapasową systemu – w iCloud lub przez iTunes.

Po instalacji pierwszej publicznej bety iOS 14.5 i watchOS 7.4 możemy wypróbować funkcję odblokowywania iPhone’a przy pomocy Apple Watcha, gdy nosimy maseczkę. Wszystkie szczegóły na temat działania tej funkcjonalności opisaliśmy tutaj.

iOS 14.5 zawiera też wiele innych nowości – listę najważniejszych z nich znajdziesz tutaj.

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: