Przeglądarka Chrome na iPhone’a i iPada z zabezpieczeniem Face ID/Touch ID dla kart “incognito”

Łukasz Bernaczyk   15 lutego 2021

Najnowsza wersja beta przeglądarki Chrome dla iOS i iPadOS wprowadza bardzo użyteczną nowość, jaką jest możliwość zapezpieczenia kart otwartych w trybie “incognito” za pomocą Face ID lub Touch ID. Funkcjonalność już niebawem trafi do wszystkich użytkowników.

berrolia

Zabezpieczenie Face ID/Touch ID w Chrome dla iOS/iPadOS

Chrome dla iPhone’ów i iPadów w wersji beta oznaczonej numerem 89.4389.48 już na ekranie przedstawiającym nowości informuje o tym, że użytkownik może włączyć w przeglądarce dodatkowe zabezpieczenie Face ID lub Touch ID dla kart “incognito”.

W krótki, ale wyczerpujący sposób opisując działanie tej funkcji: „Po powrocie do aplikacji Chrome karty incognito będą zamazane, dopóki nie potwierdzisz, że to Ty”.

Funkcja zabezpieczania kart “incognito” będzie rzecz jasna opcjonalna. Będzin ją można włączyć lub wyłączyć  w Ustawieniach, w sekcji “Prywatność”.

Przeglądarka Chrome dla iOS/iPadOS w wersji 89 z zabezpieczeniem przez Face ID i Touch ID zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom jako uaktualnienie najprawdopodobniej już na początku marca.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: