Apple udostępniło watchOS 7.3.1 i uruchomiło program bezpłatnej naprawy Apple Watch Series 5 i SE

Tomek Czech   16 lutego 2021

Apple udostępniło wczoraj wieczorem aktualizację watch 7.3.1, która rozwiązuje problem z ładowaniem Apple Watch Series 5 i Apple Watch SE. Firma z Cupertino uruchomiła jednocześnie nowy program naprawczy dla tych dwóch modeli.

berrolia

Program naprawczy dla Apple Watch Series 5/SE

Jak podaje Apple, “bardzo mała liczba” użytkowników posiadających Apple Watch Series 5 lub Apple Watch SE z systemem watchOS 7.2 lub 7.3 napotkała problem polegający na tym, że ładowanie zegarka nie odbywa się, jeśli przejdzie on w tryb “Oszczędzaj energię” (w tym trybie Apple Watch wyświetla jedynie godzinę i nie komunikuje się z iPhonem, ani z żadną siecią).

Dla użytkowników Apple Watch Series 5 i SE, których dotyczy ten problem, uruchomiono program bezpłatnej naprawy.

Żeby sprawdzić, czy nasz Apple Watch jest dotknięty tym problemem, musimy umieścić go w zwykle używanej ładowarce i odczekać co najmniej 30 minut. Jeśli zegarek się nie ładuje, powinniśmy skontaktować się ze wsparciem Apple lub z serwisem Apple, aby skorzystać z bezpłatnej naprawy z wysyłką. Przed serwisowaniem zegarek zostanie zbadany w celu zweryfikowania, czy spełnia kryteria bezpłatnej naprawy.

Pamiętajcie, żeby kontaktować się z autoryzowanym serwisem Apple, bo tylko w takim punkcie możecie skorzystać z programu darmowej naprawy Apple Watcha. Najbardziej doświadczonym polskim AASP (Apple Authorized Service Provider), dysponującym największą autoryzowaną siecią serwisową jest iSpot, z którym prowadzimy projekt “Sprzęt Apple bez tajemnic”.

watchOS 7.3.1

Apple udostępniło też jednocześnie uaktualnienie watchOS 7.3.1, które zapobiega występowaniu problemu z ładowaniem w trybie “Oszczędzaj baterię” zegarkom Apple Watch Series 5 lub Apple Watch SE, które jeszcze nie spotkały się z tym problemem (ale potencjalnie mogą).

Dlatego jeśli posiadasz jeden z tych dwóch modeli, jak najszybciej uaktualnij swojego Apple Watcha. Aktualizację znajdziesz tradycyjnie w aplikacji Watch na iPhonie, w zakładce “Mój zegarek” -> Ogólne -> Uaktualnienia.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: