Tabletowe nowości od Apple: iPad mini „Pro” i Apple Pencil 3

Łukasz Bernaczyk   5 marca 2021

W sieci pojawiły się dwie nowe informacje na temat iPada i akcesoriów z nim związanych. Apple ma rzekomo pracować nad nową wersją iPada mini, który ma się charakteryzować cienkimi ramkami w stylu iPadów Pro. W internecie pojawiło się też zdjęcie mające przedstawiać Apple Pencil 3 z błyszczącym wykończeniem.

berrolia

Bezramkowy iPad mini „Pro”

Południowokoreański blog Navar podaje, że Apple rozpoczęło prace nad iPadem mini 6. generacji, z cienkim ramkami wokół ekranu i bez przycisku Home. Urządzenie ma się jeszcze znajdować we wczesnej fazie projektowania, a jego premiera przewidziana jest na drugą połowę tego roku.

Dzięki zastosowaniu wąskich ramek przekątna ekranu może wzrosnąć do około 8,7-8,9 cala (obecnie 7,9″).

Niektórzy twierdzą, że tablet będzie należał do linii Pro i nazywał się będzie „iPad Pro mini”, co osobiście uważam za mało prawdopodobne.

Pierwsze zdjęcie Apple Pencil 3

Leaker o pseudonimie Mr. White wrzucił na Twittera zdjęcie mające przedstawiać trzecią generację Apple Pencil.

Trudno ostatecznie stwierdzić, czy fotografia jest  rzeczywiście przedstawia nową wersję rysika Apple, ale w przeszłości Mr.White kilkukrotnie podawał sprawdzone informacje na temat nowych produktów z Cupertino.

Jeżeli zdjęcie okaże się prawdziwe, wygląda na to, że Apple wróci do błyszczącego wykończenia rysika, takiego jak w pierwszej generacji urządzenia. Druga generacja Apple Pencil jest matowa. Nieco odmieniona wydaje się również końcówka rysika 3. generacji.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: