Najnowsze przecieki przed konferencją Apple: prezentacja AirPods 3, droższe iPady Pro, nowy serwis Podcasts+

Tomek Czech   19 kwietnia 2021

Już jutro pierwsza w tym roku konferencja Apple, odbywająca się pod hasłem „Spring Loaded”. Tradycyjnie tuż przed samym wydarzeniem pojawiają się przecieki na temat tego, co zostanie zaprezentowane przez Tima i spółkę. Najnowsze informacje dotyczą AirPods 3, iPadów Pro oraz nowego serwisu streamingowego.

berrolia

Konferencja Apple „Spring Loaded” – najnowsze przecieki

AirPods 3

Na początku roku pojawiło się wiele doniesień, że AirPods 3. generacji trafią do sprzedaży już  wiosną 2021 r., jednak później pojawił się raport wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, z którego wynikało, że słuchawki nie pojawią się na rynku wcześniej niż w sierpniu czy wrześniu. Dlatego wątpiliśmy w ich prezentację na jutrzejszej konferencji.

Jednak dzisiaj analitycy firm Wedbush podają, że Apple może zapowiedzieć AirPods 3 na konferencji „Spring Loaded”, ale ich pełna prezentacja odbędzie się na kolejnej konferencji, „wczesnym latem” (czyli najprawdopodobniej na WWDC 2021) i wtedy też słuchawki trafią do sprzedaży albo przynajmniej zostanie wtedy ogłoszona data ich rynkowego debiutu.

iPad Pro (2021)

Analitycy Wedbush twierdzą, nowe iPady Pro, które zostaną zaprezentowane jutro, będą nieznacznie droższe niż obecne modele. Nie podają jednak żadnych szczegółów na ten temat.

Potwierdzają za to, że jutro Apple pokaże również nowe wersje zarówno budżetowego iPada (9. gen.), jak i iPada mini (6. gen.). Ceny tych tabletów maja pozostać takie same.

Ekran MiniLED, w który będzie wyposażony większy z iPadów Pro (model 12,9”), analitycy nazywają „game-changerem”.

Podcasts+

Peter Kafka z Vox Media podaje dziś, że jutro Apple ma zaprezentować również nowy serwis streamingowy dotyczący podcastów. Być może będzie się nazywał Podcast+.

Wchodzące w jego skład podcasty nie będą publicznie dostępne za darmo, jak wszystkie dotychczasowe podcasty na platformie Apple. Będzie można ich posłuchać dopiero po wykupieniu dostępu do nowego serwisu, który najprawdopodobniej będzie oferowany w pakiecie Apple One z innymi serwisami.

Wszystko, co Apple może zaprezentować na jutrzejszej konferencji znajdziesz tutaj.

Konferencja „Spring Loaded” odbędzie się we wtorek, 20 kwietnia. Początek o 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby nie przegapić żadnej nowości.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: