Świetny, realistyczny koncept MacBooka Pro 14″ Retina XDR

Łukasz Bernaczyk   26 kwietnia 2021

Dizajn nawiązujący do nowych iPhone’ów i iPadów, 14-calowy ekran mini-LED „Retina XDR”, brak Touch Bara, MagSafe i powrót portów HDMI i SD – to nie wymysły grafika, lecz doniesienia wiarygodnych leakerów, które w piękne rendery postanowił przekuć projektant Ian Zelbo. Dokładnie tak może wyglądać MacBook Pro 14″, który ma trafić na rynek w drugiej połowie tego roku.

berrolia

MacBook Pro 14″ – koncept

Artystów i grafików tworzących koncepcyjne rendery przyszłych produktów Apple często ponosi fantazja i przedstawiają swoje wizje tego, jak chcieliby, by wyglądało dane urządzenie, co z kolei ostatecznie nie pokrywa się z rzeczywistym ich wyglądem pokazywanym w dniu premiery przez producenta.

W tym wypadku mamy jednak do czynienia z zupełnie odwrotnym podejściem, w którym autor stworzył wizualizację MacBooka Pro 14″ bazując jedynie na doniesieniach z wiarygodnych źródeł – przede wszystkim na informacjach przekazywanych przez Marka Gurmana z Bloomberga i analityka Ming-Chi Kuo.

Nowy MacBook Pro ma się charakteryzować:

  • dizajn częściowo inspirowany iPhone’em 12 i iPadami Pro (płaskie boczne ramki z ostro ściętymi krawędziami);
  • 14-calowy ekran mini-LED 14 (w obudowie tej samej wielkości, co obecny MacBook Pro 13”, dzięki zwężeniu ramek wokół wyświetlacza);
  • brak Touch Bara;
  • powrót portu HDMI oraz gniazda na karty SD;
  • powrót magnetycznego portu ładowania MagSafe;
  • procesor Apple M1X.

Premiera dwóch nowych MacBooków Pro – z ekranami 14” i 16” – jest spodziewana w drugiej połowie roku – może odbyć się jeszcze latem (w lipcu lub sierpniu), ale bardziej prawdopodobne jest, że odbędzie się jesienią (w październiku lub listopadzie).

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: