Asymetryczny iPhone M1 – niezwykły koncept

Tomek Czech   13 maja 2021

Projektant Antonio De Rosa zadał sobie pytanie, co by było, gdyby Apple znowu na poważnie potraktowało swoją legendarną maksymę „Think Different”. Odpowiedzią jest jego koncept iPhone’a 13, którego nazywa „iPhonem M1”, z asymetrycznym dizajnem i diametralnie innym podejściem do notcha.

berrolia

„iPhone M1”

De Rosa przeniósł niejako notch ponad ekran iPhone’a, ale nie umieścił go centralnie, lecz z prawej strony obudowy, przez co stała się ona dłuższa niż lewa część telefonu, tworząc asymetryczny dizajn.

Dzięki temu iPhone nabrałby zupełnie nowej świeżości, czego od dawna wyczekują użytkownicy i jednocześnie mocno odróżniłby się od konkurencji.

Oczywiście szanse na to, że któryś z przyszłych modeli iPhone’a będzie tak właśnie wyglądał są bliskie zeru, ale czasem rzeczywiście warto się zastanowić, czy jest jeszcze możliwa radykalna zmiana wyglądu współczesnych smartfonów, czy pozostaniemy z tym, co jest, do momentu, kiedy rynek zdominują zupełnie inne sprzęty mobilne, jak składane smartfony czy urządzenia ubieralne.

A czy iPhone może zostać wyposażony w procesor M1? Wyjaśniliśmy to tutaj.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: