Pierwsze benchmarki nowego iMaca 24″ z M1 – wzrost wydajności o ponad 50%

Łukasz Bernaczyk   13 maja 2021

Wczoraj pisaliśmy Wam o pierwszych benchmarkach nowych iPadów Pro z M1, a dzisiaj w sieci pojawiły się pierwsze testy wydajnościowe iMaca 24” z M1 – wyniki wskazują jasno, że nowy model jest szybszy od poprzednika (iMac 21,5”) o ponad połowę w teście jednego rdzenia i o jedną czwartą dla testu wielu rdzeni.

berrolia

iMac 24” (M1, 2021) – pierwsze benchmarki

Pierwsze testy wydajnościowe nowych iMaców z układami Apple M1 pochodzą zapewne od recenzentów i blogerów, którzy otrzymali nowe komputery do zrecenzowania.

Wyniki benchmarków idealnie pasują do parametrów osiąganych przez pozostałe komputery Apple napędzane układami Apple M1. Nowy iMac 24” M1 uzyskał w teście jednego rdzenia 1729 punktów oraz 7459 punktów w teście multi-core.

Najprawdopodobniej są to wyniki najtańszego z iMaców 2021, wyposażonego w 8 rdzeni CPU i 7 rdzeni graficznych.

Na tle swojego poprzednika – iMaca 21,5″ z 2019 roku, opartego o procesor Intela i7, nowy iMac 24” z układem M1 wypada świetnie.

iMac z 2019 uzyskiwał wyniki równe 1109 pkt dla testu single-score oraz 6016 pkt dla multi-core, co sprawia, że w porównaniu z iMakiem z M1 mamy do czynienia ze wzrostem wydajności o 56% w przypadku pojedynczego rdzenia i 24% dla testu wielordzeniwego.

Jeżeli nowego iMaca z M1 przyrównamy do najmocniejszej wersji iMaca poprzedniej generacji okaże się, że nowszy komputer wygrywa w teście single-core o 38% i jednocześnie przegrywa o 25% w teście multi-core.

Należy jednak pamiętać, że premiera większego, “high-endowego” iMaca nowej generacji dopiero przed nami, a Apple jż pracuje nad drugą generacją swoich procesorów z linii M. Mogą one posiadać nawet 32 rdzenie wydajnościowe CPU (8 razy więcej niż w M1!) oraz do 128 rdzeni GPU (16 razy więcej niż w M1!).

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: