Raport: iPhone 13 będzie grubszy niż iPhone 12, zmieni się też wygląd tylnej kamery

Tomek Czech   12 maja 2021

W ręce redaktorów MacRumors wpadły schematy produkcyjne iPhone’a 13, z których wynika, że nowe flagowce będą nieco grubsze od poprzedników, oraz że tylna kamera będzie wystawała znacznie bardziej z obudowy niż do tej pory.

berrolia

iPhone 13 – grubszy, z bardziej wystającą kamerą

Ze schematów produkcyjnych wynika, że wszystkie cztery modele iPhone’a będą miały grubość 7,57 mm, co oznacza wzrost o 0,17 mm w porównaniu z iPhonem 12. Różnica będzie zatem minimalna, raczej nieodczuwalna.

Zauważalna będzie za to różnica w tym, jak bardzo tylna kamera wystaje z obudowy. Zwłaszcza w modelach 13 Pro i 13 Pro Max. W zeszłorocznych iPhone’ach z serii „12” „wysepka” kamery miała grubość 1,5-1,7 mm, tymczasem w iPhonie 13 i 13 mini będzie wystawała na 2,51 mm, a w modelach Pro na aż 3,65 mm. To aż dwa dwa milimetry więcej niż w przypadku iPhone’a 12 Pro/Pro Max.

Różnica wynika stąd, że Apple postanowiło nieco bardziej schować obiektywy do obudowy. Będą one teraz wystawały znacznie mniej z „wysepki” kamery, ale za to sama „wysepka” będzie grubsza. Możliwe, że całość będzie wyglądać podobnie do kamery w nowych iPadach Pro.

Z wcześniejszych przecieków wynikało też, że obiektywy tylnej kamery w iPhonie 13/Pro będą większe niż obecnie (będą miały większą średnicę), większa będzie taż cała „wysepka” kamery.

iPhone 13 Pro vs. iPhone 12 Pro

Więcej o iPhonie 13 przeczytacie tutaj. Premiera nowego flagowca jest spodziewana we wrześniu.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: