Powrót Touch ID najbardziej wyczekiwaną nowością iPhone’a 13

Łukasz Bernaczyk   17 maja 2021

Analitycy firmy SellCell postanowili zapytać użytkowników sprzętu Apple, jakiej nowej funkcjonalności najbardziej oczekują w tegorocznych iPhone’ach 13. Okazało się, że najbardziej czekają na… powrót starej funkcjonalności, jaką jest Touch ID.

berrolia

Touch ID, wyświetlacz ProMotion i mniejszy notch – najbardziej wyczekiwane nowości iPhone’a 13

Ankieta została przeprowadzona na grupie liczącej 3000 osób. Na pytanie “Jakiej nowości najbardziej oczekujesz po tegorocznym iPhonie?”, praktycznie co piąty badany (21%) wskazał na Touch ID, czyli funkcjonalność, którą posiadały iPhone’y od 2013 r. (iPhone’a 5s) do 2017 r. (iPhone 8).

Z wielu doniesień wynika, że tegoroczne iPhone’y będą wyposażone w Touch ID znajdujący się pod wyświetlaczem. Najprawdopodobniej będzie to jednak dotyczyło jedynie dwóch modeli Pro. Oczywiście będą one nadal wyposażone w Face ID (o tym, na jakiej zasadzie ma działać Face ID w połączeniu z Touch ID przeczytacie tutaj).

Drugą najczęstszą odpowiedzią na pytanie “Jakiej nowości najbardziej oczekujesz po tegorocznych iPhone’ach 13?” było: wyświetlacz ProMotion z odświeżaniem 120 Hz. Taki ekran również najprawdopodobniej pojawi się jedynie w iPhone’ach w wersji Pro.

Pierwszą trójkę najbardziej wyczekiwanych nowości w iPhone’ach 13 zamknął mniejszy notch. Ta zmiana ma dotyczyć wszystkich czterech nowych modeli, które Apple zaprezentuje jesienią.

Oto pełne wyniki ankiety dotyczącej najbardziej wyczekiwanych nowości w iPhonie 13:

 • powrót Touch ID – 21%,
 • wyświetlacz ProMotion z odświeżaniem 120 Hz – 17%,
 • mniejszy notch– 15%,
 • powrót ładowarki do pudełek z iPhone’ami– 12%,
 • większa bateria – 11%,
 • lepsze funkcje aparatów – 8,2%,
 • szybszy procesor – 6,8%,
 • kompaktowa budowa iPhone’a – 5%,
 • lepsza wodoszczelność – 2,2%,
 • elastyczny ekran (składany iPhone) – 1%,
 • brak portu Lightning – 0,8%.

Patrząc na wyniki ankiety myślę, że zdecydowana większość użytkownków będzie zadowolona z nowości, które wniesie linia iPhone’ów 13. Z dotychczasowych przecieków wynika, że tegoroczne iPhone’y będą posiadały 6 z pierwszych 7 odpowiedzi z ankiety (poza powrotem ładowarek do pudełek iPhone’ów).

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: