„Już wkrótce muzyka zmieni się na zawsze” – Apple szykuje się na wprowadzenie dźwięku wysokiej jakości w bezstratnym formacie

Tomek Czech   17 maja 2021

Mamy już oficjalne potwierdzenie, że Apple szykuje się na wprowadzenie sporych nowości do swojej usługi muzycznej – dzisiaj w Apple Music pojawiła się zapowiedź: „Przygotuj się – już niedługo muzyka zmieni się na zawsze”. Jednocześnie w kodzie Apple Music odnaleziono odniesienia do nowego bezstratnego formatu audio i odkryto jego logo.

berrolia

Apple Music HiFi – Lossless Audio

Na początku maja pierwszy raz usłyszeliśmy o tym, że Apple zamierza wprowadzić nowy plan abonamentowy do Apple Music, który będzie obejmował utwory o wysokiej jakości dźwięku w bezstratnym formacie.

Co ciekawe, informowała o tym strona Hits Daily Double, która 20 lat temu jako pierwsza napisała, że Apple zamierza wprowadzić na rynek nowe urządzenie do słuchania muzyki – iPoda.

Dzisiaj w nocy w Apple Music pojawiała się zapowiedź wprowadzenia sporej nowości w usłudze:

Get Ready – Music is About to Change Forever

Jednocześnie, redaktorzy 9to5Mac odnaleźli w kodzie webowej wersji Apple Music odniesienia do nowego, bezstratnego formatu: „lossless” i „hi-res lossless”.

Wcześniej, w iOS 14.6 beta 1, a dokładniej w kodzie dodanym do aplikacji Muzyka, znaleziono bezpośrednie odniesienia do formatów “Dolby Atmos” i “Dolby Audio”.

Dzisiaj w kodzie Apple Music projektant Stijn de Vries odnalazł też logo nowego formatu „Lossless” oraz „Hi-Res Lossless”.

 

Kiedy Apple wprowadzi nowy plan taryfowy w Apple Music z dźwiękiem w bezstratnym formacie? Na początku maja strona Hits Daily Double podawała, że stanie się to w najbliższych tygodniach. Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, że może się to stać we wtorek, 18 maja, czyli już jutro.

Nie jest wykluczone, że wraz z nową usługą Apple Music firma z Cupertino zaprezentuje nowy model słuchawek AirPods.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: