Apple zainteresowane kryptowalutami – już niedługo możemy przechowywać Bitcoiny w aplikacji Wallet i płacić nimi przez Apple Pay

Łukasz Bernaczyk   31 maja 2021

Apple zamieściło na swojej stronie internetowej ogłoszenie o pracę, poprzez które poszukuje managera ze specjalizacją “płatności alternatywne”. To znak, że firma z Cupertino może myśleć o zintegrowaniu obsługi kryptowalut ze swoimi systemami operacyjnymi i Apple Pay.

berrolia

Apple poszukuje managera – specjalistę od kryptowalut

W nowym ogłoszeniu o pracę Apple poszukuje “Business Development Managera” ze specjalizacją “płatności alternatywne”, co w zasadzie oznacza kryptowaluty.

W opisie czytamy, że osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie pracowała w zespole zajmującym się w Apple rozwojem aplikacji Wallet oraz płatnościami i sprzedażą internetową. Zespół ten w Apple nazywany jest WPC (skrót od Wallet, Payment, Commerce).

Wymagania Apple dotyczące kandydata są wysokie, a jedno z nich to minimum 5-letnie doświadczenie w alternatywnych metodach płatności, takich jak… cyfrowe portfele i kryptowaluty.

Kryptowaluty w aplikacji Wallet i z płatnościami Apple Pay

W przeszłości Apple wykazywało już zainteresowanie kryptowalutami, choć nigdy nie poczyniło żadnych oficjalnych kroków w tym temacie, a przynajmniej takich kroków, o których byśmy wiedzieli.

W 2019 r. wiceprezeska działu płatności Apple Pay, Jennifer Baily, powiedziała, że kryptowaluty mają duży potencjał w ujęciu długoterminowym i Apple bacznie przygląda się rozwojowi tych płatności alternatywnych.

Możliwe więc, że za jakiś czas Apple zintegruje możliwość zarządzania zakupionymi krytowalutami ze swoimi systemami operacyjnymi, w tym iOS, iPadOS i macOS.

Potencjalnie użytkownik mógłby przechowywać swoje Bitcoiny, Dogecoiny, Ethereum i inne kryptowaluty w aplikacji Wallet, a nawet płacić nimi przy użyciu Apple Pay.

Kryptowaluty rosną w siłę i mimo dużych problemów, które ostatnio je dotykają, są coraz częściej używanym środkiem płatności. Dla przykładu, PayPal już w listopadzie ubiegłego roku umożliwił amerykańskim użytkownikom kupno, sprzedaż i przechowywanie wybranych kryptowalut.

Cyfrowe waluty to nieuchronna przyszłość, czy nam się to podoba czy nie i Apple wie o tym doskonale, dlatego jestem przekonany, że obsługa kryptowalut przez Apple Wallet i Apple Pay to tylko kwestia czasu i to wcale nie tak odległego.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: