Apple oficjalnie zaprezentowało słuchawki Beats Studio Buds

Łukasz Bernaczyk   15 czerwca 2021

Wczoraj Apple poprzez notatkę prasową zaprezentowało i wprowadziło do sprzedaży nowe bezprzewodowe słuchawki Beats Studio Buds z aktywną redukcją hałasu oraz wsparciem dla Siri i Spatial Audio.

berrolia

„Bezkompromisowe słuchawki” Beats Studio Buds

O nowych słuchawkach Apple z linii Beats mówiło się nieoficjalnie już od dłuższego czasu. Wczoraj Apple postanowiło zakończyć wszelkie spekulacje i oficjalnie zaprezentowało Beats Studio Buds.

Słuchawki są w pełni bezprzewodowe i wspierają szybkie parowanie zarówno z iOS, jak i z Androidem. Beats Studio Buds, podobnie jak Air Pods Pro, posiadają funkcje aktywnej redukcji hałasu (ANC), w której odgłosy otoczenia są tłumione i redukowane oraz tryb kontaktu, działający dokładnie odwrotnie, czyli wzmacniający odgłosy otoczenia.

Nowe Beatsy obsługują również komendy głosowe “Hey Siri”, dźwięk przestrzenny Spatial Audio w standardzie Dolby Atmos (w Apple Music) oraz wspierają wyszukiwanie słuchawek za pomocą aplikacji Lokalizator. Nie są jednak wyposażone w czip U1, więc lokalizowanie ich ogranicza się do wskazania ostatniego znanego położenia (kiedy były połączone z telefonem).

Beats Studio Buds charakteryzują się bardziej kompaktową formą, bez żadnych wystających  z ucha „pałąków”, a mimo to zapewniają dłużą (niż np. AirPods Pro) pracę na baterii.

Jeżeli nie używamy trybu aktywnej redukcji hałasu lub trybu kontaktu, słuchawki zaoferują nawet 8 godzin słuchania + dwa razy po kolejne 8 godzin po podładowaniu z bezprzewodowego etui.

Przy włączonym trybie ANC lub trybie kontaktu czas ten będzie wynosił 5 godzin + analogicznie 2 razy po kolejne 5 godzin po podładowaniu z etui.

Co ciekawe, Beats Studio Buds umożliwiają też szybkie ładowanie w trybie Fast Fuel, w którym rozładowane słuchawki w ciągu 5 minut naładujemy na godzinę odtwarzania muzyki.

Nowe Beats’y są wyposażone w fizyczny przycisk umożliwiający odbieranie/odrzucanie połączeń, zmianę, pauzowanie i wznawianie odtwarzania utworów oraz przełączanie między trybem ANC, trybem Kontaktu lub wyłączeniem obu trybów.

Dostępność i ceny

W Polsce jeszcze nie można zamówić Beats Studio Buds. W naszym kraju, jak podaje Apple, słuchawki dostępne będą w sprzedaży “latem tego roku” w trzech opcjach kolorystycznych: białe, czarne i czerwone.

Beats Studio Buds w oficjalnym sklepie internetowym Apple w Polsce znajdziemy w cenie 729 zł.

Słuchawki można już zamawiać w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych za 149,99 dol.

W sprzedawanym zestawie znajdziemy słuchawki, etui z ładowaniem bezprzewodowym wyposażone w złącze USB-C, krótki przewód USB-C – USB-C oraz silikonowe wkładki douszne w trzech rozmiarach, tak, by lepiej dopasować słuchawki do ucha użytkownika.

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: