iOS 15: funkcje, które nie działają na iPhonie 6s, SE i iPhonie 7

Tomek Czech   16 czerwca 2021

Wczoraj pisałem o nowych funkcjach iOS 15, które nie będą działać na iPhone’ach sprzed 2018 roku, czyli starszych niż iPhone XS. Lista tych funkcji jest niestety dość długa. Okazuje się też, że są jeszcze inne funkcje, które nie zadziałają na najstarszych modelach – iPhonie 6s, 6s Plus, SE (1. generacji) oraz iPhonie 7.

berrolia

iOS 15 – dwie funkcje nie dla starszych iPhone’ów

Na szczęście w tym przypadku lista nie jest już długa. Nie są to też kluczowe funkcje nowego systemu.

Dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem głowy

Użytkownicy iOS 15 słuchający muzyki na AirPods Pro lub AirPods Max mogą doświadczyć jeszcze lepszego dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos dzięki dynamicznemu śledzeniu głowy.

Ta funkcja wymaga co najmniej iPhone’a 7, więc nie zadziała z iPhonem 6s, 6s Plus i iPhonem SE (1. gen.).

Walking Steadiness

Nowa funkcja analizuje m.in. długość, symetrię i miarowość naszego kroku, żeby ocenić stopień ryzyka upadku. Jest to ważne zwłaszcza przy niektórych chorobach przewlekłych i w przypadku osób starszych.

Ta funkcja wymaga co najmniej iPhone’a 8, co oznacza, że nie będzie działać z iPhonem 6s, 6s Plus, SE (1. gen.) i iPhonem 7.

Więcej o iOS 15:

PROMOCJA: AirPods Max we wszystkich kolorach tańsze aż o 700 zł!

 

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: