iOS 15: funkcje, które nie działają na iPhonie 6s, SE i iPhonie 7

Tomek Czech   20 września 2021

Pisaliśmy już o nowych funkcjach iOS 15, które nie działają na iPhone’ach sprzed 2018 roku, czyli starszych niż iPhone XS. Lista tych funkcji jest dość długa. Niestety są jeszcze inne funkcje, które nie zadziałają na najstarszych modelach – iPhonie 6s, 6s Plus, SE (1. generacji) oraz iPhonie 7.

berrolia

iOS 15 – dwie funkcje nie dla starszych iPhone’ów

Na szczęście w tym przypadku lista nie jest już długa. Nie są to też kluczowe funkcje nowego systemu.

Dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem głowy

Użytkownicy iOS 15 słuchający muzyki na AirPods Pro lub AirPods Max mogą doświadczyć jeszcze lepszego dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos dzięki dynamicznemu śledzeniu głowy.

Jeśli słuchasz muzyki nagranej w technologii Dolby Atmos przez słuchawki AirPods Pro lub AirPods Max, czekają Cię jeszcze wspanialsze wrażenia dźwiękowe – za sprawą opracowanej przez Apple techniki dynamicznego śledzenia ruchu głowy.

Ta funkcja wymaga co najmniej iPhone’a 7, więc nie zadziała z iPhonem 6s, 6s Plus i iPhonem SE (1. gen.).

Stabilność chodu

Nowa funkcja analizuje m.in. długość, symetrię i miarowość naszego kroku, żeby ocenić stopień ryzyka upadku. Jest to ważne zwłaszcza przy niektórych chorobach przewlekłych i w przypadku osób starszych.

Stabilność chodu to pierwszy taki wskaźnik zdrowotny, który informuje o ryzyku przewrócenia się. W celu jego oszacowania iPhone wykorzystuje specjalne algorytmy oceniające równowagę, siłę i chód użytkownika. Kiedy stabilność znajduje się na niskim lub bardzo niskim poziomie, użytkownik może otrzymać powiadomienie. Z kolei polecane przez ekspertów ćwiczenia pomogą w poprawie tego wskaźnika.

Ta funkcja wymaga co najmniej iPhone’a 8, co oznacza, że nie będzie działać z iPhonem 6s, 6s Plus, SE (1. gen.) i iPhonem 7.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Więcej o iOS 15:

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: