Zobacz, jak bardzo urośnie moduł kamery w iPhonie 13 Pro i 13 Pro Max

Łukasz Bernaczyk   8 lipca 2021

W serwisie Weibo i na Twitterze pojawiły się zdjęcia iPhone’ów 12 Pro i 12 Pro Max ubranych w etui przeznaczone do iPhone’ów 13 Pro i 13 Pro Max. Na ich podstawie możemy zobaczyć, jak bardzo urośnie moduł z aparatami na tylnej obudowie smartfonów Apple.

berrolia

iPhone 13: lepsze aparaty = większy moduł kamery

Od dłuższego czasu słyszymy, że jedną z charakterystycznych cech iPhone’ów 13 mają być znacznie ulepszone aparaty. I nie mówimy tu o delikatnych usprawnieniach, lecz o sporych nowościach, które znacznie poprawią jakość wykonywanych zdjęć.

Stabilizacja matrycy, jaśniejszy obiektyw ultraszerokokątny z sześcioma soczewkami i autofokusem – to tylko niektóre z nowości, jakie najprawdopodobniej znajdziemy w iPhone’ach 13.

Niestety lepsze aparaty wymagają większej ilości hardware’u i większych komponentów. W związku z tym moduł aparatów na pleckach iPhone’ów 13 będzie większy i grubszy niż u poprzedników.

O ile większy? Możemy to zobaczyć na zdjęciach poniżej, przedstawiających iPhone’y 12 Pro i 12 Pro Max ubrane w etui do iPhone’ów 13 Pro i 13 Pro Max, stworzone przez jednego z producentów ma podstawie informacji pozyskanych z fabryk chińskich podwykonawców Apple.

Moduł kamery  w iPhonie 13 Pro Max urośnie tylko nieznacznie:

iPhone 12 Pro Max w etui dla iPhone’a 13 Pro Max

Nic dziwnego – zmiany w tym modelu mają być mniejsze niż w pozostałych, bo iPhone 12 Pro już posiada bardziej zaawansowaną optykę niż choćby iPhone 12 Pro (jako jedyny model posiada np. mechanizm stabilizacji matrycy).

Za to mniejszy z modeli Pro być może zrówna się pod względem optyki z wersją Max, bo na zdjęciach widać, że iPhone 13 Pro ma mieć znacznie większy moduł kamery niż jego poprzednik:

iPhone 12 Pro w etui dla iPhone’a 13 Pro

Zmiana jest tak ogromna, że rodzą się podejrzenia, czy moduł kamery w tym modelu rzeczywiście urośnie aż tak bardzo.

Z wcześniejszych przecieków wynikało, że trzy obiektywy tylnej kamery w iPhonie 13 Pro i 13 Pro Max będą większe niż w modelach pro z serii 12 (bedą miały większą średnicę), a także będą wyższe (będą bardziej wystawać z obudowy telefonu). Moduł kamery ma być też grubszy o około 1 milimetr.

Premiera iPhone’ów 13 spodziewana jest we wrześniu.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: