Raport: iPad Air 5 będzie pierwszym iPadem z ekranem OLED

Łukasz Bernaczyk   8 lipca 2021

Południowokoreański portal The Elec jest kolejnym źródłem potwierdzającym rozkład planowanych premier kolejnych generacji iPadów. Według najnowszego raportu, pierwszym tabletem Apple z ekranem OLED będzie przyszłoroczny iPad Air 5. iPady Pro przesiądą się z mini-LED na OLED w 2023 r.

berrolia

iPad Air 5 z ekranem OLED w 2022

Portal The Elec, który w już listopadzie 2020 trafnie przewidział tegoroczną premierę iPada Pro z ekranem mini-LED, teraz potwierdza przewidywane terminy premier pierwszych iPadów z ekranami w technologii OLED, które w marcu tego roku podał znany leaker Ming Chi Kuo, a później kilka innych źródeł.

Według informatorów The Elec, pierwszym tabletem Apple z wyświetlaczem OLED (o przekątnej 10,86 cala) będzie iPad Air 5 generacji. Premiera zaplanowana jest na 2022 r.

Następnie, w 2023 roku, ekrany OLED trafią do iPadów Pro. Ich rozmiary nie zmienią się – dalej mają wynosić 11 i 12,9 cala.

Wyświetlacze OLED w iPadach Air i Pro będą się (jak można się było domyślać) od siebie różniły. iPad Air, zgodnie ze specyfiką i przeznaczeniem tego produktu, otrzyma sztywny wyświetlacz OLED, natomiast do iPadów Pro trafi OLED elastyczny.

Zaletą tego drugiego jest to, że wyświetlacz może zostać zagięty do wewnątrz urządzenia przy jego krawędziach, co pozwala uzyskać znacznie mniejsze ramkami wokół ekranu.

Dokładnie w ten sposób elastyczne OLEDy Apple wykorzystuje w iPhone’ach, począwszy od 2017, czyli od iPhone’a X.

O różnicach między technologiami LCD, mini-LED i OLED przeczytacie na łamach ThinkApple tutaj.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: