Raport: iPad Air 5 będzie pierwszym iPadem z ekranem OLED

Łukasz Bernaczyk   22 marca 2021

Kolejny raport analityka Ming-Chi Kuo przynosi nowe informacje na temat planów Apple co do przyszłości swoich tabletów. Już w 2022 roku iPad Air 5. generacji zostanie wyposażony w ekran OLED, natomiast iPady Pro będą posiadały wyświetlacze mini-LED.

berrolia

OLED i mini-LED w iPadach

Przejście na własne procesory Apple Silicon to nie jedyna ważna zmiana technologiczna w urządzeniach Apple. Już w marcu ubiegłego roku, a później w lipcu pisaliśmy, że wkrótce firma z Cupertino porzuci stosowane dotychczas w swoich produktach wyświetlacze i rozpocznie przechodzenie na ekrany mini-LED. Więcej o zaletach mini-LEDów przeczytacie właśnie w tych artykułach.

Tymczasem w swoim najnowszym raporcie Ming-Chi Kuo informuje, że oprócz iPadów Pro z ekranami mini-LED, które lada chwila powinny ujrzeć światło dzienne, w przyszłym roku zobaczymy pierwszego iPada z wyświetlaczem OLED – będzie nim iPad Air 5. generacji.

Obecnie ekrany OLED stosowane są w zegarkach Apple Watch oraz w iPhone’ach. Przyszłoroczny iPad Air ma według informacji Kuo zostać wyposażony w panel OLED, ale będzie się on charakteryzował niższym PPI niż OLEDowy ekran iPhone’a. Dlatego koszt jego produkcji będzie zbliżony do kosztu produkcji obecnego wyświetlacza LCD.

iPady Pro, jako high-endowe tablety Apple, będą jako jedyne posiadały wyświetlacze mini-LED.

Jeszcze w tym roku ekrany mini-LED mają również trafić do MacBooków Pro.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: