Bloomberg: iPhone 13 z niegasnącym wyświetlaczem „always-on”, jak w Apple Watchu

Łukasz Bernaczyk   19 lipca 2021

W swoim najnowszym cotygodniowym newsletterze, redaktor Bloomberga Mark Gurman potwierdza wcześniejsze informacje krążące po sieci – dwa droższe iPhone’y 13 (iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max) mają być wyposażone w ekrany ze zmiennym odświeżaniem do 120 Hz, co z kolei umożliwi działanie funkcji “always on”, dzięki której – tak jak na zegarkach Apple Watch – niektóre informacje będą wyświetlane na ekranie przez cały czas.

berrolia

iPhone 13 Pro z niegasnącym wyświetlaczem 120 Hz

Informatorzy Gurmana potwierdzają, że iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max będą posiadały wyświetlacze OLED w technologii LTPO TFT (Low Temperature Polycrystalline Oxide Thin-Film Transistors), dzięki czemu będą mogły wyświetlać treści ze zmienną częstotliwością odświeżania, sięgającą do 120 Hz.

Takie wyświetlacze Apple marketingowo nazywa „ekranami ProMotion”.

Jak podaje dziennikarz Bloomberga, zmienna częstotliwość odświeżania ekranu wraz z większą baterią pozwolą w iPhonie 13 Pro i 13 Pro Max uzyskać funkcjonalność tzw. “niegasnącego ekranu”. Pewne informacje, podobnie jak ma to miejsce w Apple Watchach 5. i 6. serii, będą wyświetlane z nieco zmniejszoną jasnością oraz bardzo niską częstotliwością odświeżania, podczas gdy reszta ekranu będzie wygaszona.

Pozwoli to użytkownikowi mieć cały czas podgląd na ważne dane z telefonu, przy naprawdę minimalnym zużyciu energii.

Jeżeli dodamy do tego większe pojemności baterii tegorocznych iPhone’ach oraz mniej energochłonne procesory A15, może okazać się, że pomimo ciągłego wyświetlania pewnych informacji na ekranach iPhone’a 13 Pro i 13 Pro, smartfony Apple wytrzymują tyle samo lub nawet dłużej na baterii niż wcześniejsze modele.

Premiera całej linii iPhone’ów 13 odbędzie się najprawdopodobniej już we wrześniu.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: