To już praktycznie przesądzone – iPhone 13 z niegasnącym ekranem LTPO 120 Hz

Łukasz Bernaczyk   25 marca 2021

Najnowszy raport analityków UBI Research potwierdza wcześniejsze doniesienia na temat tego, że iPhone’y 13 Pro i 13 Pro Max będą wyposażone w ekran OLED LTPO z technologią ProMotion 120Hz, wyprodukowane przez Samsunga.

berrolia

iPhone 13 z OLED LTPO 120 Hz

Portal The Elec uzyskał dostęp do najnowszego raportu firmy UBI Research, w którym czytamy:

Firma Samsung Display do końca pierwszej połowy 2021 roku przekształci linie produkcyjne przeznaczone dla swojego największego klienta – Apple, tak, by produkować wyświetlacze OLED w technologii LTPO TFT (Low Temperature Polycrystalline Oxide Thin-Film Transistors).

Zastosowanie ekranów OLED LTPO (takich jak w najnowszych Apple Watchach) w iPhone’ach pozwoli na uzyskanie zmiennej częstotliwości odświeżania wyświetlanych treści.

Z jednej strony, możliwe zatem będzie wyświetlanie treści w wyższej rozdzielczości, najprawdopodobniej 120 Hz. Nie jest jednak wykluczone, że w niektórych sytuacjach ekrany ProMotion w najnowszych iPhone’ach Pro będą mogły działać nawet z częstotliwością 240 Hz.

Z drugiej strony, iPhone’y 13 Pro i 13 Pro Max będą mogły wyświetlać najważniejsze informacje przez cały czas, wykorzystując bardzo niskie częstotliwości odświeżania, co pozwoli uzyskać naprawdę minimalne zużycie baterii. Fukcjonalność ta nazywana jest wyświetlaczem “always-on” lub nieco bardziej po polsku – niegasnącym ekranem.

Premiera tegorocznych iPhone’ów 13 ma się odbyć we wrześniu.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: