iOS 14.7 ma błąd uniemożliwiający odblokowanie Apple Watcha za pomocą iPhone’a z Touch ID – Apple już pracuje nad rozwiązaniem

Łukasz Bernaczyk   21 lipca 2021

Największą zaletą posiadania kilku urządzeń Apple jest ich wspólny ekosystem i integracja między nimi. Udostępniony niedawno system iOS 14.7 zawiera błąd blokujący działanie jednej z funkcji tego ekosystemu – użytkownicy posiadający Apple Watcha i iPhone’a z Touch ID z zainstalowanym iOS 14.7 nie mogą odblokować zegarka Apple przy użyciu iPhone’a.

berrolia

“Odblokuj z iPhone’a” nie działa w iOS 14.7 na iPhone’ach z Touch ID

Jedną z funkcji iPhone’a i Apple Watcha jest możliwość odblokowania go przez odblokowanie sparowanego z nim iPhone’a. Tę funkcjonalność psuje iOS 14.7.

 

Co ciekawe, problem dotyczy wyłącznie iPhone’ów z Touch ID. Oczywiście Apple Watch’a możemy nadal odblokować wpisując kod bezpośrednio na zegarku, jednak nie tak to ma z założenia działać.

Apple wie już o tym problemie i z pewnością usunie ten błąd przy pomocy uaktualnienia 14.7.1 w najbliższych dniach.

Obecnie na swojej stronie wsparcia firma z Cupertino tak odnosi się do tego buga:

Gdy masz włączoną funkcję Odblokuj z iPhone’a, odblokowanie iPhone’a powoduje też odblokowanie zegarka Apple Watch, o ile masz go na nadgarstku. Błąd w systemie iOS 14.7 wpływa na zdolność modeli iPhone’a z Touch ID do odblokowywania zegarka Apple Watch.

Jeśli wystąpi ten problem, wpisz kod bezpośrednio na zegarku Apple Watch w celu odblokowania go. Czynność tę trzeba wykonać tylko raz, o ile nie zdejmiesz zegarka Apple Watch z nadgarstka. Jeśli nie pamiętasz kodu, musisz wyzerować zegarek Apple Watch.

Ten błąd zostanie naprawiony w nadchodzącym uaktualnieniu oprogramowania.

Jeśli więc jesteście szczęśliwymi posiadaczami zegarka Apple Watch oraz iPhone’a z Touch ID, to nie aktualizujcie systemu operacyjnego do najnowszej wersji iOS 14.7 (chyba, że nie przeszkadza Wam, że ta funkcja nie działa). A jeśli już to zrobiliście, pozostaje czekać na aktualizację iOS 14.7.1, która powinna pojawić się na dniach.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: