iPhone 13 może wspierać szybsze ładowanie nowym zasilaczem Apple o mocy 25 W

Tomek Czech   23 lipca 2021

Najnowszy przeciek na temat iPhone’a 13 mówi, że nowe flagowce z Cupertino mogą wspierać klasyczne ładowanie przewodowe z nieco wiekszą mocą niż dotychczas. Pozwoliłoby to szybciej naładować telefon przy użyciu ładowarek USB-C PD, z których zdecydowana większość ma moc wiekszą niż maksymalna moc ładowania wspierana obecnie przez iPhone’y.

berrolia

iPhone 13 z szybszym ładowaniem 25 W

Jeszcze przed dwoma laty Apple umieszczało w pudełku z iPhone’ami z serii „11” ładowarkę o mocy 18 W. W poprzednim roku firma zdecydowała się na sprzedawanie swoich smartfonów bez zasilacza dołączonego do zestawu, ale wprowadziła na rynek nową ładowarkę o mocy 20 W, która jest oficjalnie rekomendowana do ładowania najnowszych flagowców.

Już dwa lata latu, kiedy iPhone’y były sprzedawane z ładowarką 18 W, nasze redakcyjne testy pokazały, że iPhone 11 Pro wspierał ładowanie z maksymalną mocą 22 W (jeśli ładowany był odpowiednio mocnym zasilaczem USB-C PD).

Najnowszy przeciek z chińskich sieci społecznościowych mówi o tym, że jesienią, wraz z premierą iPhone’a 13, Apple zamierza wprowadzić na rynek nową ładowarkę o mocy 25 W i w związku z tym zwiększyć też maksymalną dopuszczalną moc ładowania swoich telefonów do 25 W.

Oznaczałoby nieduży wzrost maksymalnej mocy z 22 W do 25 W. Niewykluczone jednak, że – jak w przypadku poprzednich flagowców – rzeczywista maksymalna moc ładowania będzie wyższa, niż moc oficjalnie rekomendowanego do nich zasilacza.

Jeśli już teraz chcecie wyposażyć się w szybką ładowarkę USB-C do nowego iPhone’a lub do jakichkolwiek innych sprzętów Apple (łącznie z MacBookami), polecamy 45-watowy zasilacz Ugreen z czterema portami i technologią GaN, który dostępny jest teraz w świetnej promocyjnej cenie.

Premiera iPhone’a 13 spodziewana jest we wrześniu.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: