Raport: Apple testuje nowy monitor z chipem A13 Bionic i silnikiem neuronowym

Tomek Czech   23 lipca 2021

Redaktorzy 9to5Mac donoszą, że według ich informacji, Apple pracuje nad nowym zewnętrznym monitorem, który będzie wyposażony we własny układ SoC wraz z systemem Neural Engine.

berrolia

Nowy monitor zewnętrzny od Apple

Testowany obecnie w Cupertino monitor posiada chip A13 Bionic, w który wyposażone są iPhone’y 11. Jeśli monitor zostanie wprowadzony na rynek, najprawdopodobniej otrzyma nowszą wersję procesora Apple (tej jesieni, wraz z iPhonem 13, zadebiutuje układ A15 Bionic).

Wbudowany układ SoC mógłby miedzy innymi przejąć funkcje zewnętrznego procesora graficznego, a także CPU, co pozwoliłoby monitorowi wyświetlać obraz wysokiej jakości bez korzystania z zasobów komputera, do którego jest podłączony, odciążając go w ten sposób.

Inne opcja to jednoczesne wykorzystanie wbudowanego SoC i zasobów komputera do dostarczenia jeszcze lepszej grafiki lub wykorzystanie wewnętrznego CPU/GPU wraz z Neural Engine do dodania do monitora nowych funkcji, jak np. AirPlay – spekulują redaktorzy 9to5Mac.

Chociaż pojawiały się doniesienia, że Apple pracuje nad znacznie tańszą, nie tak bardzo zaawansowaną wersją monitora Pro Display XDR, informatorzy 9to5Mac twierdzą, że testowany właśnie w Cupertino monitor z A13 Bionic to raczej następca Pro Display XDR, niż jego tańsza wersja.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: