Raport: premiera nowego MacBooka Air z ekranem mini-LED w połowie 2022

Tomek Czech   23 lipca 2021

Jeszcze w tym roku do sprzedaży mają trafić pierwsze MacBooki z ekranem mini-LED „XDR” – spodziewamy się, że będą to dwa modele MacBooka Pro – z ekranem 14- i 16-calowym. Ale od dawna słyszymy, że Apple pracuje też nad pierwszym MacBookiem Air z wyświetlaczem w technologii mini-LED. Według najnowszego raportu analityka Ming-Chi Kuo, komputer ten pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2022 roku.

berrolia

MacBook Air z mini-LED (2022)

Nowy MacBook Air ma być całkowicie przeprojektowany („będzie niewiarygodnie cienki”) i dostępny w wielu kolorach, na wzór iMaca 24” [zobacz, jak ma wyglądać].

Będzie wyposażony w chip Apple Silicon kolejnej generacji. Według informacji Bloomberga, będzie to układ z tą samą ilością rdzeni CPU co M1 (osiem), ale będzie od niego szybszy. Będzie też wyposażony w więcej rdzeni graficznych – dziewięć lub dziesięć (obecnie jest to siedem lub osiem rdzeni GPU, w zależności od wersji).

Nowy Air ma być również wyposażony w magnetyczny port ładowania MagSafe oraz porty Thunderbolt/USB 4.

Choć jeszcze kilka miesiecy temu z wielu źródeł słyszeliśmy, że premiera nowego MakBooka Air z ekranem mini-LED może odbyć się jeszcze w 2021 r., to od pewnego czasu większość przecieków wskazuje, że będzie to jednak 2022 r.

Tak właśnie twierdzi wiarygodny Ming-Chi Kuo w swoim dzisiejszym raporcie. Z jego informacji wynika, że nowy Air zadebiutuje w połowie przyszłego roku – być może na WWDC 2022 lub latem, specjalnie na start akcji „Back to school”.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: