Raport: chip M2 trafi do nowego, przeprojektowanego MacBooka Air; premiera w 2022

Tomek Czech   7 lipca 2021

Od wielu miesięcy słyszymy, że Apple pracuje nad nowym modelem MacBooka Air, który będzie wyposażony w następcę procesora M1. Wiarygodny leaker podał właśnie ważne szczegóły na jego temat.

berrolia

MacBooka Air z M2 (2022)

Leaker ukrywający się pod nickiem „Dylan” w przeszłości kilka razy podawał sprawdzone informacje na temat przyszłych produktów Apple (np. jako pierwszy podał, że nowe iPady Pro będą wyposażone w czip M1, oraz że nowy iMac będzie posiadał układ M1, a nie M1X, jak spekulowano).

Teraz „Dylan” dzieli się informacjami na temat chipu M2 i nowego MacBooka Air. Według jego informacji, nowy procesor będzie miał swoją premierę w 2022 r., a pierwszym urządzeniem, w którym zostanie użyty będzie właśnie nowy model MacBooka Air.

Do tej pory wielokrotnie słyszeliśmy, że nowy MacBook Air może pojawić się w sprzedaży jeszcze pod koniec tego roku lub w pierwszej połowie przyszłego. Najbardziej wiarygodne źródła, jak Mark Gurman z Bloomberga i analityk Ming-Chi Kuo, jako bardziej prawdopodobną wskazywały premierę w 2022 r. i wydaje się, że „Dylan” to właśnie potwierdził.

Według jego informacji, nowy Air zostanie wyposażony w chip M2, bo układ M1X jest zarezerwowany dla Maców z serii Pro.

Mark Gurmana podawał niedawno, że nowy model MacBooka Air będzie wyposażony w „bezpośredniego następcę” procesora M1.

Nowy chip nosi roboczą nazwę „Staten” i zawiera tę sama ilość rdzeni CPU co M1 (osiem), ale jest od niego szybszy. Jest też wyposażony w więcej rdzeni graficznych – dziewięć lub dziesięć (obecnie jest to siedem lub osiem rdzeni GPU, w zależności od wersji).

Byłby to więc znacznie mniej wydajny procesor niż nowy układ, który według Gurmana jeszcze tej jesieni znajdziemy w nowych MacBookach Pro 14” i 16”. Według dziennikarza Bloomberga będą one wyposażone w procesor z 10 rdzeniami CPU, w tym aż ośmioma wysokowydajnymi (dwa razy więcej niż w M1) i 16 lub nawet 32 rdzeniami GPU.

Nowy MacBook Air ma być mocno przeprojektowany („będzie niewiarygodnie cienki”) i dostępny w wielu pastelowych kolorach, na wzór nowego iMaca 24” – zobacz, jak będzie wyglądał.

Obecny model MacBooka Air z M1 jest obecnie w promocji tańszy aż o 1250 zł! [sprawdź tutaj]

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: