Raport: tańsze modele nowego iPhone’a również z ekranem 120 Hz

Tomek Czech   6 lipca 2021

W tym roku w iPhonie po raz pierwszy mamy zobaczyć ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Ma to jednak dotyczyć tylko dwóch modeli Pro. Według nowego raportu, w przyszłym roku może się to zmienić – taki ekran najprawdopodobniej otrzymają wszystkie cztery modele iPhone’a 14.

berrolia

iPhone 14 – wszystkie modele z ekranem 120 Hz

Według raportu zazwyczaj dobrze poinformowanych redaktorów strony The Elec, w przyszłym roku LG – jeden z producentów ekranów do iPhone’a, ma się całkowicie przestawić na produkcję wyświetlaczy wspierających odświeżanie 120 Hz. Jako że obecnie LG dostarcza ekrany dla dwóch tańszych wersji iPhone’a (12/13 i 12/13 mini), ma to być zapowiedzią tego, że wyświetlacze z wyższą częstotliwością odświeżania trafią do wszystkich czterech modeli iPhone’a 14 (drugi z dostawców ekranów dla iPhone’a, Samsung, już od tego roku ma produkować wyłącznie ekrany 120 Hz).

Przypomnę, że w przyszłoroczna linia iPhone’a 14 ma się składać z dwóch modeli Pro z ekranami o przekątnej 6,1” i 6,7” (jak obecnie) oraz dwóch tańszych modeli również z ekranami 6,1” i 6,7” (nie będzie wersji „mini” z ekranem 5,4”).

iPhone’y 14 Pro i 14 Pro Max mają być wyposażone w kamerę 48 MP i mają umożliwiać użytkownikowi rejestrowanie wideo w rozdzielczości 8K.

Analityk Ming-Chi Kuo informował, że „przynajmniej niektóre” modele iPhone’a 14 z 2022 r. (najprawdopodobniej właśnie modele Pro) będą posiadał otwór w ekranie zamiast notcha.

PROMOCJA: Magnetyczny powerbank Anker z MagSafe do iPhone’ów 12/13

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: