iPhone 13 z szybszym ładowaniem bezprzewodowym. Być może również z ładowaniem zwrotnym – raport

Łukasz Bernaczyk   6 lipca 2021

Znany deweloper i leaker Max Weinbach raportuje, że tegoroczna linia iPhone’ów 13 zostana wyposażona w cewki indukcyjne o większej średnicy. Pozwoli to na bezprzewodowe ładowanie iPhone’ów z większą mocą, a w konsekwencji znacznie szybsze naładowanie smartfonów Apple przy użyciu złącza MagSafe. Nowa, większa cewka może również otworzyć drogę do bezprzewodowego ładowania zwrotnego.

iPhone 13 z większą cewką indukcyjną

Max Weinbach w przeszłości często podawał sprawdzone informacje na temat przyszłych produktów Apple. Teraz informuje, że wszystkie tegoroczne iPhone’y otrzymają cewkę indukcyjną o większej średnicy niż w przypadku iPhone’ów 12. Mocniejsze mają być też magnesy MagSafe.

Plusów umieszczenia większej cewki w tegorocznych smartfonach Apple jest co najmniej kilka:

  • po pierwsze, większa moc ładowania i wynikający z tego krótszy czas ładowania iPhone’a;
  • lepsze odprowadzanie ciepła;
  • większa powierzchnia do ewentualnego ładowania zwrotnego.

Najnowsze iPhone’y z ładowarkami MagSafe łączą się przy pomocy specjalnego złącza, które dzięki magnesom odpowiednio pozycjonuje ładowarkę bezpośrednio nad cewką indukcyjną, więc ułożenie ładowarki poza powierzchnią cewki nie wchodzi raczej w grę.

Przy ewentualnym bezprzewodowym ładowaniu zwrotnym, np. AirPodsów, których etui nie posiada złącza MagSafe, efektywność ładowania będzie zależała od tego, jak bardzo precyzyjnie ułożymy słuchawki na tylnej płaszczyźnie iPhone’a.

Większa powierzchnia cewki indukcyjnej oznacza mniejsze prawdopodobieństwo tego, że urządzeniem, które chcemy naładować z iPhone’a, nie trafimy na powierzchnię cewki.

Ładowanie zwrotne w iPhone’ach to funkcja, o której mówiło się już w przypadku poprzednich modeli iPhone’a, jednak ostatecznie nie została ona wprowadzona. Jak będzie w tym roku – przekonamy się najprawdopodobniej już we wrześniu podczas oficjalnej premiery iPhone’a 13.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: