iPhone 13: właśnie poznaliśmy dokładną datę premiery?

Tomek Czech   24 czerwca 2021

Kiedy odbędzie się premiera iPhone’a 13? Apple oczywiście nigdy nie ogłasza daty premiery swoich urządzeń z wyprzedzeniem – po prostu na 7-10 dni przed konferencją zaprasza na swój kolejny special event, nie zdradzając nawet, co na nim pokaże. Analityk Dan Ives z firmy Wedbush twierdzi jednak, że wie, kiedy firma z Cupertino zaprezentuje swojego tegorocznego flagowego smartfona.

berrolia

iPhone 13 – data premiery

Z analizy informacji zdobytych przez Ives’a w łańcuchu dostaw Apple wynika, że premiera iPhone’a 13 odbędzie się w trzecim tygodniu września. Biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich latach Cupertino zdecydowanie najczęściej organizowało konferencje we wtorki, najbardziej prawdopodobna data to 14 września.

Ale firmie z Cupertino zdarzało się też organizować eventy w środę, dlatego nie możemy wykluczyć daty 15 września.

Musimy też pamiętać, że przed pandemią Apple najczęściej prezentowało nowe iPhone’y w tygodniu następującym po święcie pracy, które w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest 3.09, co najczęściej oznaczało drugi tydzień września. Dlatego nie powinniśmy być zdziwieni, jeśli premiera iPhone’a 13 odbędzie się 7 lub 8 września.

W ubiegłym roku, ze względu na opóźnienia wynikłe z ograniczeń pandemicznych, premiera nowych iPhone’ów odbyła się dopiero w październiku (a niektóre modele były dostępne dopiero w listopadzie). Z informacji przekazanych przez wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo wynika jednak, że w tym roku żadnych opóźnień nie będzie i nowe flagowce zobaczymy tradycyjnie we wrześniu.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: