Apple Watch Series 7 może mieć znacznie większą baterię dzięki zmniejszonemu czipowi S7

Łukasz Bernaczyk   24 czerwca 2021

Według najnowszego raportu DigiTimes, Apple Watch Series 7 zostanie wyposażony w znacznie zmniejszony czip S7, który po raz pierwszy zostanie wykonany w technologii dwustronnej. Zmiana ta pozwoli uzyskać sporo wolnego miejsca wewnątrz zegarka, które Apple najprawdopodobniej wypełni większą baterią.

berrolia

Apple Watch Series 7 z chipem S7 i większą baterią

Redaktorzy DigiTimes podają, że tajwański podwykonawca Apple – firma ASE Technology, dostarczy nowe, mniejsze i po raz pierwszy dwustronne układy S7 do Apple Watch Series 7.

To właśnie dzięki dwustronnej budowie układu “System in Package” (SiP) udało się mocno zminiaturyzować układ S7. Dzięki temu oraz płaskim bocznym ramkom, minimalnie większej grubości zegarka oraz nowej technologii laminowania ekranów, które znajdą się bliżej zewnętrznej obudowy, w nowym modelu Apple Watcha zostanie sporo wolnego jak na tę skalę miejsca, które będzie można pożytecznie zagospodarować.

Możliwości jest kilka.

Po pierwsze, mogłyby znaleźć się tam nowe sensory, nad którymi Apple pracuje już od dłuższego czasu, takie jak czujnik pomiaru poziomu glukozy, ciśnienia krwi, temperatury ciała, czy poziomu alkoholu we krwi.

Opcja ta jednak jest mało prawdopodobna, bo według najnowszych informacji Apple nie zdąży zaimplementować tych sensorów w tym roku, przez co raczej znajdziemy je dopiero za rok w Apple Watch Series 8.

Po drugie, Apple mogłoby odchudzić swój zegarek. To jednak też wydaje się nieprawdopodobnie, bo zgodnie z przeciekami z ostatnich miesięcy, Apple Watch Series 7 ma być delikatnie grubszy od poprzedników.

Po trzecie, Apple może zwiększyć baterię, tak, by maksymalnie wypełnić wolną przestrzeń, co oczywiście skutkowałoby większą pojemnością ogniwa i w rezultacie dłuższą pracą na jednym ładowaniu. Ta opcja wydaje się najbardziej prawdopodobna, bo z ostatnich doniesień wynika, że w tym roku Apple ma się skupić przede wszystkim na zwiększeniu swojego zegarka, a nowe funkcje mają się pojawić w przyszłym roku. Większy akumulator z pewnością ucieszyłby bardzo  wielu użytkowników smart zegarka z Cupertino, od dawna narzekających na zbyt krótki czas pracy Apple Watcha na baterii.

Przypomnę, że Apple ma też ciekawy patent umieszczenia dodatkowej baterii w pasku zegarka.

Premiera Apple Watch Series 7 spodziewana jest we wrześniu tego roku.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: