Apple udostępniło drugą betę iOS 15 – lista wszystkich nowości

Tomek Czech   25 czerwca 2021

Dość niespodziewanie Apple udostępniło późnym wieczorem drugą deweloperską betę iOS 15. Zobaczmy, co nowego w niej znajdziemy.

berrolia

iOS 15 beta 2 – wszystkie nowości

  • SharePlay – funkcja umożliwiająca udostępnianie i wspólne oglądanie wideo, słuchanie muzyki oraz dzielenie ekranu iPhone’a w czasie rozmowy FaceTime.

  • Powiadomienie o pozostawieniu urządzenia – nowa funkcja w aplikacji Lokalizator umożliwia otrzymywanie powiadomienia na iPhonie, gdy zostawimy gdzieś niechcący naszego iPada lub MacBooka (nie działa z MacBookami z procesorami Intela).

  • Nowy ekran powitalny w aplikacji Pogoda, informujący o najważniejszych nowościach w tej apce w iOS 15.

  • Ubrania dla Memoji.

  • Nowa ikona natywnej aplikacji Mapy.

  • Nowe miniaturki stron ekranu startowego w Trybie skupienia.

  • Poprawki błędów w iCloud Private Relay, czyli funkcji szyfrowanego, bezpieczniejszego poruszania się po stronach internetowych.

W iOS 15 beta 2 z pewnością znajdzie się znacznie więcej nowości – będziemy aktualizować ten wpis na bieżąco.

W drugiej becie iPadOS 15 pojawiła się możliwość tworzenia Szybkich Notatek (Quick Notes) przez przeciągniecie palcem po ekranie (z prawego dolnego rogu do środka wyświetlacza). W pierwszej becie mogliśmy to zrobić jedynie za pomocą Apple Pencil.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Więcej o iOS 15:

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: