Zobacz, które modele iPhone’a z iOS 15 zlokalizujesz, nawet jeśli są wyłączone

Łukasz Bernaczyk   22 lipca 2021

Jedną z nowości iOS 15, którego premiera już we wrześniu, jest możliwość zlokalizowania zgubionego lub skradzionego iPhone’a, nawet jeżeli ten jest wyłączony. Niestety funkcja ta nie działa na wszystkich modelach smartfona Apple, które wspierają iOS 15. Zobacz, czy po premierze nowego systemu będziesz mógł zlokalizować swojego wyłączonego iPhone’a.

berrolia

iOS 15 – lokalizowanie wyłączonego, a nawet nawet wymazanego iPhone’a

Wraz z systemem iOS 13 Apple wprowadził możliwość lokalizowania iPhone’a, nawet jeżeli ten pozostawał offline. Dwa lata poźniej, w iOS 15, Apple idzie jeszcze o krok dalej i umożliwi lokalizowanie wyłączonego, czy nawet wymazanego iPhone’a, o czym pisaliśmy na łamach ThinkApple już w czerwcu.

W dużym skrócie: iOS 15 wprowadza możliwość zlokalizowania przez aplikację Lokalizator skradzionego lub zgubionego iPhone’a, nawet jeżeli ten jest w trybie oszczędzania baterii lub jest wyłączony, a nawet wtedy, gdy jego pamięć została całkowicie wymazana (wraz z ustawieniami).

Niestety ze względu na sposób działania tej funkcji, a przede wszystkim na wykorzystanie odpowiednich podzespołów iPhone’a, nie wszystkie smartfony Apple, które otrzymają wsparcie dla iOS 15, będą obsługiwały tę funkcję.

Modele iPhone’a, które można zlokalizować, jeżeli są wyłączone lub wymazane

System iOS 15 do lokalizowania wyłączonego lub wymazanego iPhone’a używa autorskiego chipu Apple U1, ktory wykorzystuje technologię Ultra Wideband (UWB). Szczegółowo o tym układzie możecie przeczytać tutaj.

Chip Apple U1  po raz pierwszy znalazł się w iPhone’ach 11, więc począwszy od tego modelu, każdy nowszy smartfon Apple obsłuży nowe funkcje lokalizacyjne (z wyjątkiem iPhone’a SE 2 gen. – ten nie posiada układu U1).

Pełna lista iPhone’ów wspierających lokalizację wyłączonego lub wymazanego urządzenia będzie wyglądała zatem tak:

  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max

Co prawda Apple Watch Series 6 również jest wyposażony w chip U1, jednak obecnie funkcja lokalizowania wyłączonych lub wymazanych urządzeń Apple wspiera tylko iPhone’y.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: