Apple Watch Series 7 i nowe MacBooki Pro mini-LED tuż za rogiem – Apple rejestruje je w EUG

Łukasz Bernaczyk   3 sierpnia 2021

Jak przed każdą premierą nowych produktów, Apple zarejestrowało wczoraj w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej swoje nowe urządzenia, co jest potwierdzeniem, że niedługo odbędzie się ich premiera. Zarejestrowane zostały nowe modele Apple Watcha i MacBooka Pro. Uaktualniono też dokumenty dotyczące całej linii iPhone’ów 13.

berrolia

Nowy Apple Watch Series 7 (2021)

Wśród nowych zarejestrowanych urządzeń znalazło się siedem modeli zegarka Apple Watch, które otrzymały następujące identyfikatory: A2473, A2474, A2475, A2476, A2477, A2478. Raczej nie ma wątpliwości, że są to nowe modele Apple Watch Series 7.

Apple Watch S7 ma otrzymać nowy wygląd z płaskimi bokami w stylu iPhone’a 12. Ponadto zegarek ma mieć jeszcze węższą ramkę wokół ekranu, nowy, wydajniejszy i po raz pierwszy dwustronny układ S7.

Sam zegarek ma być minimalnie grubszy od poprzedników, co w połączeniu ze zminiaturyzowanym układem S7 i cieńszym ekranem wykonanym w nowej technologii laminowania pozwoli na umieszczenie w Apple Watch Series 7 pojemniejszej baterii.

Nowe MacBooki Pro 14″ i 16″

Apple zarejestrowało też dwa nowe MacBooki Pro, które otrzymały identyfikatory A2442 i A2485.

Najprawdopodobniej są to nowe, przeprojektowane MacBooki Pro z ekranami o przekątnych 14 i 16 cali. Komputery mają być wyposażone w autorski procesor Apple M1x oraz wyświetlacze mini-LED.

Do nowych MacBooków Pro ma także powrócić slot na kartę SD, port HDMI oraz złącze ładowania MagSafe.

iPhone 13

Wśród dokumentów znalazły się też zaktualizowane wnioski dotyczące całej linii iPhone’ów 13.

Wszystkie tegoroczne smartfony otrzymają układ Apple A15, kilka ulepszeń aparatów oraz mniejsze wcięcie w ekranie. W iPhone’ie 13 Pro i iPhone’ie 13 Pro Max znajdziemy także niegasnący wyświetlacz ProMotion 120 Hz.

Daty premier

iPhone’y 13, nowe AirPods 3 oraz Apple Watch Series 7 zobaczymy po raz pierwszy najprawdopodobniej na wirtualnej konferencji w pierwszej połowie września. Sprzedaż powinna się rozpocząć w trzecim tygodniu września.

Jeśli chodzi o nowe MacBooki Pro nie wiadomo do końca, czy Apple postanowi je pokazać na tym samym wrześniowym wydarzeniu, czy też zorganizuje osobną prezentację kilka tygodni później – w październiku lub listopadzie.

Tymczasem trwają duże promocje na obecne modele MacBooka Pro z M1 – są przecenione nawet o 1700 zł [sprawdź tutaj].

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: