iPhone 13, Apple Watch 7, AirPods 3, iPad mini 6, nowe MacBooki Pro – Bloomberg wylicza nowe produkty Apple, które zobaczymy jesienią

Tomek Czech   16 sierpnia 2021

W swoim najnowszym newsletterze Mark Gurman z Bloomberga wylicza urządzenia, które Apple ma zaprezentować jeszcze przed końcem roku. Zapowiada się jesień pełna ekscytujących premier.

berrolia

Nowe produkty Apple – jesień 2021

Gurman nie pisze, ile konferencji Apple odbędzie się jesienią, ale powinniśmy się spodziewać co najmniej dwóch – wrześniowej, z prezentacją nowych iPhone’ów, Apple Watchy i AirPodsów, oraz październikowej lub listopadowej, na której zobaczymy nowe MacBooki Pro. Na którejś z tych konferencji firma z Cupertino zaprezentuje też dwa nowe iPady.

Oto wszystkie produkty, których dobrze poinformowany dziennikarz Bloomberga spodziewa się jesienią:

  • iPhone 13: w tych samych rozmiarach, co iPhone 12, bez większych zmian w wyglądzie poza mniejszym notchem, z ekranem 120 Hz w modelach Pro (być może będzie to ekran niegasnący), z szybszym procesorem A15, lepszymi kamerami i nowymi funkcjami foto-wideo [więcej o iPhonie 13].
  • Apple Watch Series 7: z nowym dizajnem z bardziej płaskim ekranem w nowej technologii i z szybszym procesorem. Apple pracuje też nad nowymi funkcjami niedostepnego w Polsce Fitness+ [więcej o Apple Watch 7].
  • AirPods 3: nowa wersja klasycznych AirPodsów, które wyglądem mają się zbliżyć do AirPods Pro [więcej o AirPods 3].
  • iPad mini 6: zostanie całkowicie przeprojektowany – zniknie przycisk Home z Touch ID i szerokie ramki wokół ekranu, wyglądem nowy mini będzie przypominał iPady Pro i iPada Air 4 [więcej o iPadzie mini 6].
  • iPad 9. generacji: nowa wersja najtańszego z iPadów ma być nieco cieńsza niż poprzedni model i oczywiście wyposażona w szybszy procesor.
  • MacBook Pro 14” i 16”: Gurman pisze, że Apple napotkało problemy przy produkcji nowych MacBooków Pro z ekranem mini-LED, ale komputery powinny trafić do sprzedaży najpóźniej w listopadzie [więcej o tegorocznych MacBookach Pro]. Tymczasem obecne modele z M1 są obecnie w promocji przecenione nawet o 1500 zł.
  • Mac mini (2021) z M1X: przeprojektowany, mniejszy i cieńszy, być może dostępny w wielu kolorach, z portami  Thunderbolt/USB-4, USB-A, HDMI, Ethernet oraz magnetycznym portem ładowania MagSafe [więcej szczegółów]

Pierwsza jesienna konferencja Apple jest spodziewana w pierwszej połowie września. Druga najprawdopodobniej odbędzie się w drugiej połowie października lub w listopadzie.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: