iOS 15 umożliwi wyłączenie trybu nocnego na stałe

Łukasz Bernaczyk   19 sierpnia 2021

Tryb nocny, który pojawił się wraz z iPhonem 11 w 2019 r., pozwala na wykonywanie dobrze doświetlonych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Problem w tym, że tryb ten aktywuje się automatycznie, a nie zawsze tego chcemy. Dotychczas nie mieliśmy możliwości wyłączenia trybu nocnego na stałe, jednak w iOS 15 nie ma już z tym najmniejszego problemu.

berrolia

Tryb nocny w iOS 15

Tryb nocny w iOS to świetna funkcja, która w większości przypadków robi rewelacyjną robotę. iPhone automatycznie wykrywa kiepskie warunki oświetleniowe i aktywuje tryb nocny, który przez wydłużenie czasu naświetlania pozwala, by więcej światła dotarło do matrycy.

Przez to zdjęcia nocne robione iPhonem wyglądają znacznie lepiej i pokazują więcej detali.

Problem w tym, że, po pierwsze, tryb nocny nie jest nieomylny i czasami aktywuje się automatycznie, nawet jeżeli warunki w ogóle tego nie wymagają, a po drugie, czasami, mimo słabych warunków oświetleniowych chcemy wykonać właśnie takie ciemne zdjęcie o nieco bardziej artystycznym zacięciu, bez użycia trybu nocnego.

Dotychczas, chcąc wykonać właśnie takie, nieco ciemniejsze zdjęcie, musieliśmy poczekać, aż iOS automatycznie aktywuje tryb nocny, następnie kliknąć w ikonkę, żeby go wyłączyć. Nie było to jednak wyłączenie na stałe – przy następnym uruchomieniu aplikacji Aparat tryb nocny znowu włączał się automatycznie.

iOS 15 – jak wyłączyć tryb nocny na stałe?

W systemie iOS 15, którego oficjalna premiera nastąpi już za miesiąc, Apple dodało możliwość stałego wyłączenia trybu nocnego. Aby to zrobić, należy wykonać następujące czynności:

  1. Otwórz Ustawienia
  2. Przejdź do sekcji Aparat
  3. Tapnij w “Zachowaj ustawienia”
  4. Przełącz przełącznik na „włączony” przy pozycji Tryb Nocny

Ustawienie zostanie zapamiętane i tryb nocny nie będzie uruchamiał się automatycznie przy wykonywaniu zdjęć w słabszych warunkach oświetleniowych. Oczywiście w każdej chwili możemy go uruchomić z powrotem w Ustawieniach.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: