iPhone 13 – kiedy premiera?

Tomek Czech   19 sierpnia 2021

Wrzesień na horyzoncie, więc coraz więcej osób zastanawia się, kiedy odbędzie się premiera iPhone’a 13. Po raz kolejny słyszymy, że nowe flagowce z Cupertino mają trafić do sprzedaży w trzecim tygodniu września, więc spróbujmy przewidzieć, kiedy może odbyć się konferencja Apple i prezentacja czterech modeli iPhone’a 13. A także, kiedy najprawdopodobniej ruszy przedsprzedaż.

berrolia

iPhone 13 – data premiery

W ubiegłym roku, ze względu na opóźnienia wynikłe z ograniczeń pandemicznych, premiera nowych iPhone’ów odbyła się dopiero w październiku (a niektóre modele były dostępne dopiero w listopadzie). Z informacji przekazanych przez wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo wynika jednak, że w tym roku żadnych opóźnień nie będzie i nowe flagowce zobaczymy tradycyjnie we wrześniu.

iPhone 13 – prezentacja

Z informacji zdobytych przez analityka firmy Wedbush, Daniela Ivesa, wynika, że sklepowa premiera iPhone’a 13 odbędzie się w trzecim tygodniu września. Biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich latach Cupertino zdecydowanie najczęściej organizowało konferencje we wtorki, najbardziej prawdopodobna data prezentacji nowych flagowców to 14 września.

Ale firmie z Cupertino zdarzało się też organizować eventy w środę, dlatego nie możemy wykluczyć daty 15 września.

Musimy też pamiętać, że przed pandemią Apple najczęściej prezentowało nowe iPhone’y w tygodniu następującym po święcie pracy, które w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest 3.09, co najczęściej oznaczało drugi tydzień września. Dlatego nie powinniśmy być zdziwieni, jeśli premiera iPhone’a 13 odbędzie się 7 lub 8 września.

iPhone 13 – przedsprzedaż

Preordery na nowe iPhone’y zawsze ruszały w najbliższy piątek po konferencji Apple.

Jeśli prezentacja iPhone’a 13 odbędzie się 7 lub 8 września, to przedsprzedaż ruszy w piątek, 10 września.

Jeśli jednak konferencja Apple z prezentacją nowych telefonów odbędzie się 14 lub 15 września, preordery wystartują w piątek, 17 września.

iPhone 13 – premiera sklepowa

Nowe iPhone’y są zazwyczaj dostępne tydzień po starcie przedsprzedaży – iPhone 13 powinien więc pojawić się w sklepach 17 lub 24 września.

iPhone 13 – premiera w Polsce

W dwóch ostatnich latach Polska była w pierwszej grupie krajów, do których trafiały nowe iPhone’y. Nie mamy podstaw, by sądzić, że w tym roku będzie inaczej. iPhone’a 13 powinniśmy więc móc kupić w Polsce już 17 lub 24 września.

Wszystko, co dotychczas wiemy o iPhonie 13 znajdziesz tutaj.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: