Przyszłe MacBooki mogą zostać wyposażone w klawiaturę z wyjmowany przyciskiem, który jednocześnie jest myszką

Łukasz Bernaczyk   20 sierpnia 2021

Najnowszy wniosek patentowy Apple pokazuje, że firma z Cupertino rozważa wbudowanie w klawiaturę swoich laptopów wyjmowanego klawisza, który jednocześnie pełniłby funkcję myszki. Użytkownik nie musiałby wtedy nosić ze sobą dodatkowego, zewnętrznego urządzenia.

berrolia

Klawisz – myszka w przyszłych MacBookach?

We wniosku patentowym Apple, zauważonym przez Patently Apple, a zatytułowanym “Wysuwany klawisz – myszka”, firma tłumaczy, że niektóre zadania wykonywane na MacBookach, jak na przykład obróbka grafiki, znacznie lepiej wykonuje się za pomocą myszki niż gładzika wbudowanego w laptopy.

Jak podkreśla Apple, noszenie z laptopem dodatkowego urządzenia w postaci myszki w większości przypadków jest niewygodne i często zbędne, gdyż do podstawowych zadań wystarcza jednak wbudowany gładzik.

Aby rozwiązać ten problem Apple zamierza opatentować klawiaturę do laptopa z przyciskiem lub przyciskami, które na pozór wyglądają zupełnie normalnie, jednak użytkownik może je wyciągnąć z klawiatury i dzięki wbudowanemu w nie sensorowi optycznemu i baterii używać jak normalnej myszki komputerowej.

Apple w swoim dokumencie opisuje różne możliwości lokalizacji takiej myszki ukrytej w klawiszu/klawiszach klawiatury. W zależności od lokalizacji, taka myszka byłaby wysuwana z boku MacBooka lub wyciągana w górę.

Oczywiście to, że Apple zamierza opatentować takie rozwiązanie nie oznacza, że faktycznie kiedykolwiek trafi ono do produkcji. Firma z Cupertino często patentuje swoje wynalazki, ale tylko część z nich trafia do finalnych produktów.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: