Sensacyjne doniesienia DigiTimes: wszystkie jesienne konferencje Apple odbędą się we wrześniu

Tomek Czech   24 sierpnia 2021

W swoim najnowszym raporcie tajwański DigiTimes pisze, że we wrześniu Apple planuje zorganizować kilka wirtualnych konferencji, na których zaprezentuje nowe produkty. Zazwyczaj firma z Cupertino organizowała kilka jesiennych konferencji (dwie lub trzy), odbywających się w kolejnych miesiącach – wrześniu, październiku i/lub listopadzie.

berrolia

Wszystkie konferencje Apple we wrześniu 2021?

W ostatnich latach Apple najczęściej pokazywało nowe iPhone’y i Apple Watche we wrześniu, a w październiku lub listopadzie nowe iPady, MacBooki i ewentualnie inne produkty. W ubiegłym roku we wrześniu pokazało jedynie nowego Apple Watcha, dopiero w październiku iPhone’a 12 (było to spowodowane opóźnieniem w produkcji spowodowanym pandemią), a w listopadzie nowe Maki z M1.

Rozłożenie premier na dwa-trzy miesiące gwarantuje to, że światowe media poświęcą każdemu nowemu produktowi wystarczająco dużo uwagi. Znacznie ułatwia też firmie z Cupertino logistykę. Dlatego nie wydaje się, żeby informacje podawane przez DigiTimes miały znaleźć pokrycie w rzeczywistości.

Redaktorzy MacRumors zwracają jednak uwagę na argument za tym, że Apple mogłoby wprowadzić do sprzedaży wszystkie nowe sprzęty już we wrześniu – przed nami powrót uczniów i studentów do szkół/na uczelnie, zdalnie lub w sposób tradycyjny i wielu z nich może być z tego powodu zaintersowanych nowymi produktami, np. nowym modelem budżetowego iPada, nowym iPadem mini 6 czy nowymi MacBookami Pro, które mają mieć premierę tej jesieni. Z drugiej strony – tak jest przecież co roku.

Pamiętajmy też, że jakiś czas temu pojawiały się doniesienia, że Apple ma zaprezentować nowe MacBooki Pro 14” i 16” już we wrześniu. Wtedy wydawało się to bardzo mało prawdopodobne, teraz już nieco bardziej. Ale jednak wciąż uważamy, że bardziej realny scenariusz to dwie-trzy konferencje rozłożone w czasie od września do listopada.

Wszystkie nowe produkty Apple, których spodziewamy się jesienią – sprawdź tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: