Apple Watch Series 7 – bez dodatkowych sensorów, z nowymi tarczami wykorzystującymi większą powierzchnię ekranu – raport

Łukasz Bernaczyk   30 sierpnia 2021

Według Marka Gurmana z Bloomberga, tegoroczne zegarki Apple Watch Series 7 nie zostaną wyposażone w żadne nowe sensory, a podczas ich prezentacji firma z Cupertino będzie się skupiać na nowym “płaskim” wyglądzie, większych ekranach obu zegarków i specjalnie stworzonych dla tych ekranów nowych tarczach wykorzystujących większą powierzchnię wyświetlacza.

berrolia

Apple Watch Series 7 – nowe tarcze, brak nowych sensorów

Premiera zegarków Apple 7. generacji zbliża się wielkimi krokami. W sklepach powinny się pojawić 17 lub 24 września.

Według wiarygodnych doniesień (między innymi właśnie od Marka Gurmana), tegoroczne modele będą miały nowy dizajn w stylu iPhone’a 12 – płaskie krawędzie boczne i płaski wyświetlacz.

Ekrany w obydwu modelach mają być nieco większe – 41 mm i 45 mm, zamiast dotychczasowych 40 mm i 44 mm. W swoim najnowszym newsletterze Mark Gurman podaje, że zegarki otrzymają nowe tarcze, które w pełni wykorzystają potencjał większych wyświetlaczy.

Redaktor Bloomberga nie zdradza jednak zbyt wielu szczegółów na ten temat. Wiemy jedynie, że nowych tarczy wykorzystujących większą powierzchnię ekranu ma być przynajmniej kilka, a jedną z nich ma być odświeżona wersja modularnego infografu.

Gurman informuje też, że Apple Watch Series 7 nie zostanie wyposażony w żadne nowe sensory monitorujące stan zdrowia użytkownika. Te znajdziemy dopiero w przyszłym roku, w modelu 8. generacji. Mówi się o wielu czujnikach (choć z pewnością nie wszystkie pojawią się w Apple Watch Series 8): sensory monitorujące poziom glukozy, stężenie alkoholu, temperaturę głęboką ciała, ciśnienie krwi czy wykrywające zatrucie czadem.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: