Zobacz, jak zwiększy się ekran w Apple Watch Series 7

Tomek Czech   6 września 2021

Od kilku dni wiemy, że Apple Watch Series 7 będzie dostępny w dwóch nieco większych rozmiarach niż obecnie – 41 mm i 45 mm. Mark Gurman z Bloomberga podał kilka dodatkowych, szczegółowych informacji na temat wyświetlacza w nowym modelu zegarka. Dlatego możemy zobaczyć, jak zmieni się jego wielkość.

berrolia

Apple Watch Series 7 z większym ekranem

Choć rozmiar koperty zwiększy się zaledwie o 1 mm, to w połączeniu z cieńszymi ramkami wokół wyświetlacza jego powierzchnia wzrośnie znacząco – o 16%.

Przekątna ekranu w modelu 45 mm zwiększy się z 1,78 mm do 1,9 cala. Rozdzielczość wzrośnie z 368×448 px do 396×484 px.

Na tej podstawie redaktorzy 9to5Mac przygotowali mockup, porównujący wielkość wyświetlacza w Apple Watch Series 3, Series 6 oraz Series 7:

Apple Watch Series 7 ma mieć nowy dizajn z płaskimi ramkami bocznymi i płaskim ekranem, nowy, bardziej wydajny chip, być może zostanie wyposażony w nieco większą baterię. Nie będzie jednak posiadał żadnych nowych sensorów monitorujących zdrowie użytkownika – mają one trafić w 2022 r. do Apple Watch Series 8.

Premiera Apple Watch 7. generacji spodziewana jest 14 września. W sklepach zegarek ma być dostępny od 24 września, ale najprawdopodobniej w bardzo ograniczonej liczbie sztuk.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: