Nowy Apple Watch będzie mierzył temperaturę ciała

Tomek Czech   13 września 2021

Przyszłoroczny Apple Watch Series 8 będzie posiadał nowy sensor służący do mierzenia temperatury ciała użytkownika – taką informację podają dwa najbardziej wiarygodne źródła informacji o nowych produktach Apple, czyli analityk Ming-Chi Kuo i Mark Gurman z Bloomberga.

berrolia

Apple Watch Series 8 (2022) z pomiarem temperatury ciała

W swoim najnowszym raporcie Kuo podaje, że przyszłoroczny Apple Watch będzie oferował nowe funkcje monitorowania zdrowia użytkownika, w tym nowy sensor służący do pomiaru temperatury ciała. W ten sposób zegarek od Apple stanie się termometrem, który sam powiadomi nas o stanie podgorączkowym czy gorączce, która jest jednym z pierwszych objawów wielu chorób, w tym COVID-19.

Podobną informację podał wczoraj Mark Gurman – dziennikarz Bloomberga twierdzi, że w następnych latach Apple chce dodać co najmniej trzy nowe czujniki do swojego smartwatcha – do pomiaru temperatury ciała, ciśnienia tętniczego krwi i poziomu glukozy. Ten pierwszy ma trafić już w 2022 r. do Apple Watch Series 8, natomiast pozostałe dwa powinny pojawić się w zegarku z Cupertino w ciągu następnych kliku lat.

Jutro z kolei premiera Apple Watch Series 7 – bez nowych czujników, ale z całkowicie nowym dizajnem z płaskimi ramkami bocznymi i płaskim ekranem, w dwóch nowych rozmiarach 41 mm i 45 mm, z większym ekranem i szybszym chipem S7.

Konferencja „California Streaming” odbędzie się już jutro, start o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Na ThinkApple będziemy jak zawsze relacjonować wszystkie wydarzenia na bieżąco. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: