iPhone 13 Pro Max ma najlepszy wyświetlacz w historii smartfonów – twierdzą eksperci z Display Mate

Łukasz Bernaczyk   30 września 2021

Specjaliści z firmy DisplayMate, profesjonalnie trudiący się kalibracją i diagnostyką różnorakich ekranów, jak co roku przetestowali w swoich laboratoriach wyświetlacz najnowszego iPhone’a, a konkretnie iPhone’a 13 Pro Max. Werdykt nie mógł być inny – 12 wyrównanych lub pobitych rekordów, ocena “A+” i tytuł “najlepszego wyświetlacza w historii smartfonów”.

berrolia

iPhone 13 Pro Max z “najlepszym wyświetlaczem kiedykolwiek montowanym w smartfonach”

Jak powszechnie wiadomo Apple ma naprawdę wysokie standardy doboru wyświetlaczy do swoich urządzeń, a w szczególności do iPhone’ów. Praktycznie co roku skutkuje to okrzyknięciem wyświetlacza w najnowszym smartfonie z Cupertino “wyświetlaczem roku”. Nie inaczej jest w tym roku.

Fachowcy z DisplayMate, firmy profesjonalnie kalibrującej, diagnozującej i naprawiającej ekrany, w swoich laboratoriach wnikliwie przeegzaminowali ekran w iPhonie 13 Pro Max. Oto, jak podsumowali swoje testy:

Nasze wnikliwe pomiary i testy laboratoryjne pokazały, że iPhone 13 Pro Max ma imponująco doskonały wyświetlacz najwyższej światowej klasy, z niemal podręcznikową, doskonałą dokładnością kalibracji, która jest wizualnie nie do odróżnienia od doskonałości.

W oparciu o nasze obiektywne testy i pomiary laboratoryjne, iPhone 13 Pro Max otrzymuje nagrodę „DisplayMate Best Smartphone Display Award”, zdobywając najwyższą w historii DisplayMate klasę wydajności wyświetlania A+ oraz ustawiając lub wyrównując 12 rekordów, w tym 6 dotyczących wizualnej doskonałości.

W tym miejscu warto dodać, że mniejszy iPhone 13 Pro ma identyczny ekran, co przetestowany przez DispalyMate iPhone 13 Pro Max.

Lista rekordów iPhone 13 Pro Max

Poniżej lista rekordów pobitych lub wyrównanych przez ekran iPhone’a 13 Pro Max:

 • Najwyższa absolutna dokładność kolorów (0.5 JNCD dla sRGB, 0.5 JNCD dla DCI-P3) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najmniejsza zmiana dokładności kolorów z zawartością obrazu APL (0.4 JNCD dla sRGB, 0.2 JNCD dla DCI-P3) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najmniejsza maksymalna zmiana kolorów z zawartością obrazu APL (0.7 JNCD dla sRGB, 0.3 JNCD dla DCI-P3) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najwyższa dokładność kontrastu obrazu i dokładność skali intensywności (2,21 gamma) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najmniejsza zmiana kontrastu obrazu i skali intensywności z zawartością obrazu APL (0,00 gamma) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najmniejsza zmiana w szczytowej luminancji przy średniej zawartości obrazu APL (2 procent) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najwyższa jasność pełnego ekranu dla smartfonów OLED (1 051 nitów dla 100% APL).
 • Najwyższy współczynnik kontrastu (nieskończony).
 • Najniższe odbicie ekranu (4,6 procent).
 • Najwyższy kontrast pełnego ekranu w świetle otoczenia (228 przy 100% APL).
 • Najmniejsza zmiana jasności z kątem widzenia (24% przy 30 stopniach).
 • Najwyższa widoczna rozdzielczość ekranu 2,8K (2778 × 1284; wyższa rozdzielczość nie jest zauważalna ludzkim okiem).

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: