4 rzeczy, które Apple może ogłosić na październikowej konferencji

Tomek Czech   6 października 2021

Za nami pierwsza tej jesieni konferencja Apple, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach odbędzie się kolejna. Najprawdopodobniej jeszcze w październiku. Sprawdźmy, czego się na niej spodziewać.

berrolia

Druga jesienna konferencja Apple – spodziewane nowości

1. Nowe MacBooki Pro (2021)

Od dawna czekamy na nowe, przeprojektowane MacBooki Pro z ekranami mini-LED 14” i 16” i procesorem Apple Silicon kolejnej generacji (M1X lub M2). To one mają być gwiazdami drugiej tej jesieni konferencji Apple.

Więcej o nowych MacBookach (2021) znajdziesz tutaj.

2. Nowy Mac mini (2021)

Z wielu źródeł słyszymy, że Apple zamierza wprowadzić na rynek również przeprojektowanego, mniejszego Maca mini z tym samym chipem, który trafi do tegorocznych MacBooków Pro.

Według najnowszych informacji podawanych przez Marka Gurmana z Bloomberga, nowy Mac mini pojawi się na rynku później niż nowe MacBooki Pro. Nie wiemy, kiedy dokłądnie miałoby sie to stać, ale z dużym prawdopodobieństwem wszystkie nowe komputery z następcą procesora M1 zostaną pokazane na tej samej konferencji.

Wszystko, co do tej pory wiemy o nowym Macu mini (2021) znajdziesz tutaj.

3. Data premiery macOS Monterey

Podczas WWDC 2021 Apple zaprezentowało nowy system operacyjny dla Maca – macOS Monterey, ale nie podało dokładnej daty jego premiery (poza tym, że odbędzie się ona „jesienią”). Konferencja, której gwiazdami będą Maki, to idealny moment, żeby zdradzić, kiedy dokładnie Monterey zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom.

4. AirPods 3. gen.

Słuchawki AirPods 3 to kolejny nowy produkt Apple, o którym słyszymy już od bardzo dawna. Mają mieć kształt zbliżony do AirPods Pro, wsparcie dla Spatial Audio i lepszą baterię. Nadal nie będą jednak posiadały funkcji aktywnej redukcji szumów, która najwyraźniej jest zarezerwowana dla słuchawek w wersji Pro.

Na razie nie ma żadnych przecieków na temat dokładnej daty październikowej konferencji.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: