Czas pracy na baterii: iPhone 13 Pro Max deklasuje Samsunga Galaxy S21 Ultra

Łukasz Bernaczyk   7 października 2021

Specjaliści z PhoneBuff postanowili sprawdzić deklaracje Apple dotyczące bardzo długiego czasu pracy iPhone’a 13 Pro Max na jednym ładowaniu baterii. Postawili ten model iPhone’a w szranki z Samsungiem Galaxy S21 Ultra. Różnica w długości działania przerosła oczekiwania wszystkich.

berrolia

Bateria w iPhone’ach 13

Jak zapewne wiecie, podczas prezentacji iPhone’ów 13 Apple podało, że w przypadku iPhone’a 13 mini i 13 Pro czas pracy na baterii wydłużył się o około 1,5 godziny w porównaniu z ich poprzednikami, a iPhone’y 13 i 13 Pro Max działają na jednym ładowaniu o 2,5 godziny dłużej niż zeszłoroczne modele.

Jest to z pewnością zasługą większych baterii we wszystkich modelach iPhone’a 13, ale także energooszczędnych podzespołów, jak chociażby procesor Apple A15 Bionic oraz optymalnej współpracy systemu operacyjnego iOS z poszczególnymi podzespołami iPhone’a.

Czas pracy na baterii: iPhone 13 Pro Max vs. Samsung Galaxy S21 Ultra

Redaktorzy PhoneBuff postanowili sprawdzić prawdziwość zapewnień Apple na temat dłużej pracy tegorocznych iPhone’ów na baterii.

Położyli obok siebie iPhone’a 13 Pro Max oraz Samsunga Galaxy S21 Ultra, a następnie przy pomocy robotycznego ramienia wykonywali na obu smartfonach te same czynności, rejestrując spadek poziomu naładowania baterii w telefonach.

Test rozpoczął się od godzinnego połączenia telefonicznego, następnie na obu urządzeniach wysyłano wiadomości, sprawdzano pocztę, przeglądano internet itp.

Jak się okazało, Apple nie rzucało słów na wiatr. W momencie, w którym bateria Samsunga ostatecznie wyzionęła ducha i smartfon się wyłączył, na iPhonie 13 Pro Max poziom naładowania wskazywał jeszcze 25%.

Największy z tegorocznych iPhone’ów po wyłączeniu się Samsunga pracował jeszcze przez ponad 2,5 godziny, co ostatecznie przełożyło się na wyniki:

  • Samsung Galaxy S21 Ultra: 9 godz. 28 min. pracy na włączonym ekranie + 16 godzin uśpienia (standby) = łącznie 25 godzin i 28 minut działania na jednym ładowaniu;
  • iPhone 13 Pro Max: 12 godz. 6 min. pracy na włączonym ekranie + 16 godzin uśpienia (standby) = łącznie 28 godzin i 6 minut działania na jednym ładowaniu.

Z tym wynikiem iPhone 13 Pro Max uzyskał przy okazji tytuł smartfona najdłużej pracującego na jednym ładowaniu baterii w historii testów PhoneBuff.

Przy okazji potwierdziły się wyniki testu realnej wytrzymałość baterii przeprowadzonego przez youtubera Aruna Maini – iPhone 13 Pro Max uzyskał zdecydowanie najlepszy czas spośród wszystkich testowanych dotąd przez youtubera telefonów, o pond godzinę lepszy od Galaxy S21 Ultra.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: