iPhone 13 – dokładna pojemność baterii wszystkich modeli

Łukasz Bernaczyk   1 października 2021

Długość działania iPhone’ów 13 na jednym ładowaniu baterii to chyba jedno z największych pozytywnych zaskoczeń po premierze tegorocznych smartfonów Apple. Teraz ostatecznie wiemy już, jakiej pojemności baterie znajdują się w poszczególnych modelach.

berrolia

iPhone 13 – pojemność baterii

Podczas prezentacji iPhone’ów 13 Apple podało, że w przypadku iPhone’a 13 mini i 13 Pro czas pracy na baterii wydłużył się o około 1,5 godziny w porównaniu z ich poprzednikami, a iPhone’y 13 i 13 Pro Max działają na jednym ładowaniu o 2,5 godz. dłużej niż zeszłoroczne modele.

Apple oficjalnie podaje też, że iPhone 13 Pro Max działa na baterii najdłużej ze wszystkich iPhone’ów w historii. Potwierdziły to testy realnej wytrzymałości baterii w nowych iPhone’ach – iPhone 13 Pro Max uzyskał czas prawie 10 godzin – zdecydowanie najlepszy spośród wszystkich testowanych dotąd smartfonów, o pond godzinę lepszy od dotychczasowego lidera – Samsunga Galaxy S21 Ultra.

Po rozebraniu nowych iPhone’ów przez iFixit poznaliśmy w końcu dokładną pojemność ich baterii. W trzech z czterech modeli potwierdziły się pojemności, o których pisałem Wam już w czerwcu. Ostatecznie wygląda to tak:

  • iPhone 13 Pro Max: 4352 mAh
  • iPhone 13 Pro: 3095 mAh
  • iPhone 13 : 3227 mAh
  • iPhone 13 mini: 2406 mAh

W przypadku zeszłorocznych iPhone’ów 12 wyglądało to tak:

  • iPhone 12 Pro Max: 3687 mAh
  • iPhone 12 Pro: 2815 mAh
  • iPhone 12: 2815 mAh
  • iPhone 12 mini: 2227 mAh

Jak widzimy, pojemność baterii w stosunku do przedników wzrosła sporo, ale i tak nie aż tak bardzo, jak realna wytrzymałość iPhone’ów 13 na jednym ładowaniu. Jest to wynikiem jeszcze większej optymalizacji hardware’u z softwarem, lepszego zarządzania energią w iOS 15 i jeszcze mniej energochłonnego A15 Bionic.

Świetna sprawa, bo osobiście uważam, że to właśnie na rozwoju nowych technologii produkcji baterii powinni teraz bardzo się skupić producenci smartfonów (nie tylko Apple).

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: