Być może właśnie poznaliśmy dokładne pojemności baterii wszystkich modeli iPhone’a 13

Łukasz Bernaczyk   2 czerwca 2021

Znany leaker kryjący się za pseudonimem L0vetodream udostępnił na Twitterze post, w którym podaje pojemności baterii wszystkich czterech modeli iPhone’a 13. Jeżeli te informacje się potwierdzą, każdy z nowych flagowców będzie miał baterię o znacznie większej pojemności niż jego ubiegłoroczny odpowiednik. Zobacz, o ile dokładnie.

Pojemność baterii w iPhone’ ach 13

Z informacji przekazanych przez L0vetodream wynika, że tegoroczne iPhone’y będą miały baterie o następujących pojemnościach:

  • iPhone 13 Pro Max: 4352 mAh to, czyli +18% w stosunku do iPhone’a 12 Pro Max (3687 mAh).
  • iPhone 13 Pro i iPhone 13: 3095 mAh, czyli +10% w stosunku do iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 (2815 mAh).
  • iPhone 13 mini: 2406 mAh, czyli +8% w stosunku do iPhone’a 12 mini (2227 mAh).

W teorii o takie wartości procentowe wydłużyłby się czas pracy na jednym ładowaniu poszczególnych modeli iPhone’a 13, jednak to z pewnością nie potwierdzi się w praktyce.

Należy bowiem pamiętać, że na “plus” wpłynie również nowy procesor A15, który będzie zapewne mniej energochłonny od poprzednika, a także dodatkowo zoptymalizowany iOS 15, który być może zostanie nawet przepisany na nowo właśnie pod kątem zwiększenia wydajności baterii.

Do tego dochodzą jeszcze informacje o fizycznie większych bateriach w tegorocznych iPhone’ach 13 oraz o nowej technologii wykonania baterii “soft board”, pozwalającej na zwiększenie pojemności ogniwa przy zachowaniu jego fizycznej wielkości.

Z kolei na “minus” w iPhone’ach 13 Pro max i 13 Pro wpłynie zastosowanie niegasnących ekranów OLED w technologii LTPO z funkcją ProMotion, czyli częstotliwością odświeżania do 120 Hz.

Jak ostatecznie zbilansują się większe pojemności baterii z nowymi, energochłonnymi funkcjami trudno jest powiedzieć, ale nie sądzę, by ostatecznie nowe iPhone’y pracowały na baterii krócej niż zeszłoroczne modele. Wręcz przeciwnie – jest bardzo prawdopodobne, że będą pracowały dłużej.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: