Raport: Apple przygotowuje iPhone’a SE 3

Łukasz Bernaczyk   11 października 2021

Według informacji zdobytych przez redaktorów japońskiego bloga technologicznego MacOtakara, Apple intensywnie pracuje nad iPhonem SE 3. generacji. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych szczegółów na temat nowego telefonu.

berrolia

iPhone SE 3

iPhone SE 3. generacji ma wyglądać tak samo, jak jego poprzednik, czyli iPhone SE 2020 – pozostanie więc wygląd iPhone’a 8 z ekranem o przekątnej 4,7 cala (Retina HD) oraz przyciskiem z Touch ID w dolnej ramce.

Zmiany w stosunku do iPhone’a SE 2 będą dotyczyły “wnętrzności” budżetowego smartfona Apple. iPhone SE 3 ma otrzymać spory upgrade podzespołów.

Po pierwsze, do nowego budżetowca Apple trafi łączność 5G, a to za sprawą modemu Qualcomm Snapdragonb X60, czyli dokładnie tego samego, który znajduje się w iPhone’ach 13.

Drugi upgrade dotyczy procesora – układ A13, który znajdował się w iPhonie SE 2 ma zostać zastąpiony procesorem Apple z iPhone’ów 13, czyli A15 Bionic.

iPhone SE 3 – data premiery

Oczywiście nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery iPhone’a SE 3, ale z informacji zdobytych przez MacOtkarę wynika, że będzie ona miała miejsce wiosną 2022 roku.

iPhone SE pierwszej generacji miał premierę w marcu 2016 r., natomiast iPhone SE 2 w kwietniu 2020, ale najprawdopodobniej była ona nieco opóźniona z powodu pandemii. Należy się spodziewać, że iPhone SE 3 zadebiutuje właśnie w okolicach marca 2022 r.

O premierze iPhone’a SE nowej generacji w 2022 r. informował już wcześniej analityk Ming-Chi Kuo.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: