Oficjalnie: iPhone staje się terminalem płatniczym

Tomek Czech   8 lutego 2022

Kilkanaście dni temu Bloomberg podawał, że Apple pracuje nad nową funkcją, która zamieni każdego iPhone’a w terminal płatniczy. Dzisiaj te informacje się potwierdziły – Apple oficjalnie zaprezentowało usługę „Tap to Pay”.

berrolia

Tap to pay – iPhone terminalem płatniczym

Usługa jest przeznaczona przede wszystkim dla małych i średnich sprzedawców, którzy teraz będą mogli akceptować płatności zbliżeniowe na iPhonie, który stanie się mobilnym terminalem płatniczym wykorzystującym wbudowany w telefon moduł NFC.

Płatności można będzie dokonywać za pomocą zbliżeniowych kart płatniczych, Apple Pay i innych portfeli mobilnych.

Funkcja przyjmowania płatności będzie działała na iPhonie XS i nowszych. Potrzebna będzie specjalna aplikacja, którą udostępni Apple.

Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery „Tap to pay”. Apple poinformowało na razie, że usługa zadebiutuje „później w tym roku”.

Niestety, na początku będzie dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych. Nie ma żadnych informacji na temat pojawienia się „Tap to pay” w kolejnych krajach.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: