Apple udostępniło iOS 15.4 beta 2 – lista zmian

Tomek Czech   9 lutego 2022

Kilkanaście dni po pierwszej becie iOS 15.4 Apple udostępniło drugą wersję testową tej aktualizacji. Zawiera ona kilka drobnych zmian i jedną dużą nowość, czyli wsparcie dla ogłoszonej wczoraj usługi „Tap to pay”.

Premiera finalnej wersji iOS 15.4 jest spodziewana po pierwszej w tym roku konferencji Apple, która ma się odbyć 8 marca.

berrolia

iOS 15.4 beta 2 – lista zmian

  • „Tap to pay”

Wszystkie szczegóły na temat nowej usługi znajdziesz tutaj.

Druga beta iOS 15.4 zawiera techniczne wsparcie dla tej usługi i niezbędne deweloperom API. Funkcja nie jest jeszcze aktywna – jak podało Apple, jej premiera odbędzie się „później tego roku”.

  • Face ID i maska

Pierwsza beta iOS 15.4 wprowadziła możliwość używania Face ID, kiedy mamy założoną maskę [sprawdź szczegóły]. Drugiej beta zawiera kilka drobnych ulepszeń tej funkcji.

Jako że przy założonej przez nas masce Face ID opiera się przede wszystkim na skanowaniu naszych oczu i ich okolic, system może poinformować nas teraz, jaka dokładnie powinna być pozycja gałek ocznych, żeby telefon został odblokowany.

W takiej sytuacji może na przykład zostać wyświetlony komunikat „Popatrz w dół, żeby odblokować”.

  • Wsparcie dla publicznych sieci WiFi na HomePodzie

Druga beta iOS 15.4 wprowadza wsparcie dla publicznych sieci WiFi (wymagających logowania lub płatnych) na HomePodzie. Taka sama opcja pojawiła się dla Apple TV w tvOS 15.4 beta 2.

Kiedy urządzenie rozpozna taką sieć, użytkownik automatycznie otrzyma powiadomienie o możliwości przeprowadzenia procesu logowania/autoryzacji na iPhonie (lub iPadzie z iPadOS 15.4).

  • Dostęp do danych iCloud

W pierwszej becie iOS 15.4 pojawiła się opcja zablokowania dostępu do naszych danych iCloud przez stronę iCloud.com. W drugiej becie opcja ta została usunięta.

  • Dowód osobisty w aplikacji Portfel

Druga beta iOS 15.4 zdradza, że Apple przygotowuje się do udostępnienia zapowiedzianej wiele miesięcy temu funkcji pozwalającej na dodanie dokumentu tożsamości oraz prawa jazdy do aplikacji Portfel.

W kodzie iOS 15.4 beta 2 znalazł się nastepujący komunikat:

Find out when your driver’s license or state ID is ready to use and get important updates about your ID.

Niestety ta funkcja będzie na razie dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Pozostałe nowości w iOS 15.4:

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: