Raport: Apple Watch Series 8 z nowym dizajnem, którego spodziewaliśmy się dla Series 7

Tomek Czech   10 lutego 2022

Przed premierą Apple Watch Series 7 niemal wszyscy byli przekonani, że zegarek będzie miał nowy dizajn z płaskim bocznymi ramkami – tak twierdziły najbardziej wiarygodne źródła, jak Mark Gurman z Bloomberga czy leaker Jon Prosser. Tak się jednak nie stało – Watch 7. generacji wygląda niemal identycznie, jak poprzednie modele.

Czy nowy dizajn od początku szykowany był dla Apple Watch Series 8 lub nowego modelu „Extreme”?

berrolia

Apple Watch Seris 8 (2022)

Jon Prosser, który jako pierwszy podał informację o nowym dizajnie (na podstawie otrzymanego od swoich źródeł zdjęć prototypowego modelu), przyznaje teraz, że być może źle zinterpretował przecieki, które do niego dotarły.

Był maj 2021 r., kilka miesięcy przed premierą Apple Watch Series 7, więc Prosser niemal automatycznie założył, że na otrzymanych zdjęciach widzi prototyp właśnie tego modelu.

Teraz zastanawia się, czy początkowo Apple rzeczywiście zamierzało zastosować nowy dizajn dla Apple Watch 7. generacji, tylko natrafiło na olbrzymie problemy produkcyjne i ostatecznie wycofało się z tego pomysłu, czy po prostu od początku planowało ten dizajn dla zegarka z 2022 r.

Prosser nie wyklucza więc, że pokazany przez niego całkowicie odmieniony Apple Watch zadebiutuje jesienią tego roku. Być może będzie to Apple Watch Series 8, a być może zupełnie nowy model, który podobnoi Apple ma w planach – bardzo wytrzymały smartwatch dla osób uprawiających sporty ekstremalne, odpowiednik legendarnego Casio G-Shock. Według inforamcji podawanych przez Bloomberga, ten model nazywany jest wewnętrznie w Cupertino „Explorer” lub „Adventure” Edition.

W tym roku, oprócz Apple Watch Series 8 oraz modelu „Extreme”, Apple ma wprowadzić do sprzedaży również Apple Watch SE 2. generacji. Premiera wszystkich zegarków spodziewana jest jesienią.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: